• In English
 • Мінцифри отримало понад 700 попередніх заявок від громад, які претендують на інтернет-субвенцію
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 26 квітня 2021 року о 19:54

  Мінцифри отримало понад 700 попередніх заявок від громад, які претендують на інтернет-субвенцію. Ці заявки стосуються підключення до оптичної мережі майже 11 тис. об’єктів соціальної інфраструктури у більш як 4.4 тис. сіл. Дані в режимі реального часу можна відстежити на публічному дашборді Мінцифри.

  Станом на ранок 26 квітня до Мінцифри надійшли 734 попередні заявки від голів громад. Найактивнішими виявилися в Чернігівській та Миколаївській областях.

  Станом на ранок 26 квітня 2021 року дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської областей відсутні.

  У межах проекту до оптичного інтернету голови громад хочуть під’єднати майже 11 тис. медзакладів, шкіл, бібліотек чи інших об’єктів соціальної інфраструктури у 4473 населених пунктах. Однак, за даними Мінцифри, у більш як третині сіл уже присутні оптичні технології.

  “Під час перевірки заявок ми виявили деякі неточності. Найчастіше голови громад помиляються, коли вказують села, яким вже доступні оптичні технології. Помилка не дозволить отримати субвенцію, адже за умовами проекту Мінцифри цікавлять тільки ті села, де оптично-волоконні технології відсутні. Дуже сподіваюся на те, що голови громад будуть більш відповідально ставитися до збору подібної інформації”, — зазначив керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок.

  Іншою проблемою, яку виявили фахівці Мінцифри, є та, що бажані суми фінансування в багатьох заявках завищені. Хочемо нагадати, що в Мінцифри знають реальну вартість послуг підключення і те, що в різних регіонах вона може відрізнятися, тож заявки із захмарними сумами будуть відхилені. Загалом, відбір громад, які отримають фінансування, відбуватиметься за 2 критеріями: найнижча ціна та найбільший соціальний ефект. Кожну заявку ретельно перевірятиме комісія, яку утворять при Мінцифри.

  Ці дві проблеми могли коштувати державі 300 млн грн, підрахували у Міністерстві. Але наші фахівці порівнюють запитувану суму фінансування з пропозиціями провайдерів, які отримало Мінцифри раніше.

  “Сподіваюся, що під час офіційного старту кампанії голови тергромад врахують наші вимоги, зауваження і пропозиції та подадуть якомога більше якісних заявок щодо сіл, яким дійсно поки не доступні оптичні технології та з адекватними ціновими пропозиціями”, — прокоментував заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.

  Попередній збір заявок триває. Голови громад можуть подати їх /тут/.

  Нагадаємо, що Мінцифри реалізує державну програму «Інтернет-субвенція». Уряд має ухвалити проект постанови КМУ, якою урегульовується порядок та умови надання субвенції. Після цього відкриється офіційний збір заявок, що триватиме 10 робочих днів. Про старт Мінцифри електронною поштою сповістить громади, які подали попередні заявки.