• In English
 • «Фінансовий сенсей». На Дія.Цифрова освіта з’явився освітній серіал про фінанси для молоді
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 26 квітня 2021 року о 19:46

  Вміння управляти особистими фінансами — запорука фінансової свободи та незалежності молодої людини. У новому освітньому серіалі на Дія.Цифрова освіта блогер разом зі слухачами експериментує, ділиться досвідом і дізнається нове про фінанси.

  Міністерство цифрової трансформації України в партнерстві з Національним банком України та банком ПУМБ запустили освітній серіал «Фінансовий сенсей».

  Безкоштовно подивитися освітній серіал можна на порталі Дія.Цифрова освіта.

  Це 8 серій тривалістю 5-10 хвилин. Участь в освітньому серіалі взяв актор Дмитро Музика.

  Фінансовий сенсей розглядає реальні важливі життєві ситуації: як планувати бюджет та заощаджувати, відкласти кошти та накопичити на омріяну річ, як користуватись кредитним лімітом і не сплачувати відсотки, як вберегти свої кошти від кібершахраїв і управляти своїми грошима онлайн у будь-якому куточку світу та ще багато цікавих банківських інсайтів.

  Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації України Валерія Іонан наголосила, що на порталі Дія.Цифрова освіта вже є декілька освітніх серіалів, присвячених темі фінансової грамотності.

  «Особливість нового освітнього серіалу про фінанси — це молодіжний формат, де комбінуються навчання та розваги, а корисна інформація та поради «запаковані» в привабливу обгортку для молодої аудиторії», — заявила Валерія Іонан.

  Заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан зауважив, що для Національного банку важливим є фокус на покращенні рівня фінансової грамотності молоді. Адже рівень фінансової грамотності в Україні – найнижчий серед країн Європи, а найменш обізнаною у фінансах є молодь у віці від 18 до 24 років.

  «Новий серіал покликаний допомогти молодим людям розібратись, як правильно управляти своїми фінансами, як захиститись від платіжного шахрайства, ефективно користуватись та заробляти на банківських продуктах», — підкреслив Олексій Шабан та додав, що паралельно ведеться робота над впровадженням курсу фінансової грамотності в школах, а також над створенням Стратегії фінансової грамотності до 2025 року, яку НБУ розробляє спільно з іншими державними органами, зокрема з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти та науки.