• In English
 • Цифровізація cільських бібліотек: на Одещині передають 300 комп'ютерів бібліотекам завдяки Дія.Цифрова освіта
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 26 квітня 2021 року о 20:00

  Сільські бібліотеки Одещини почали отримувати 300 одиниць комп’ютерної техніки в межах проекту Міністерства цифрової трансформації Дія.Цифрова освіта. Передача першої партії комп’ютерів відбулась на базі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Грушевського.

  Це частина масштабної ініціативи з передачі 5000 комп’ютерів бібліотекам по всій країні. На реалізацію проекту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки об'єднанню зусиль держави, приватного бізнесу та місцевої влади, за сприяння Української бібліотечної асоціації.

  В Україні є понад 15 000 публічних бібліотек. Більшість з них — це сільські бібліотеки та бібліотеки ОТГ. Лише близько 30% з них мають комп'ютери та підключені до мережі Інтернет.

  Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що бібліотеки мають стратегічне значення для навчання цифрової грамотності українців.

  «Забезпечення бібліотек технікою — це реальний крок до масштабного перетворення бібліотек по всій країні на сучасні хаби цифрової освіти. Коли бібліотеки матимуть комп'ютерну техніку, вони зможуть стати популярною і корисною локацією для місцевих мешканців», — заявила Валерія Іонан.

  У бібліотеках-хабах цифрової освіти можна отримати безкоштовний доступ до порталу Дія.Цифрова освіта, де вже розміщується більше 50 освітніх серіалів із цифрової грамотності — від оплати комуналки та отримання базових цифрових навичок до протидії домашньому насильству та навчанню держслужбовців. Загалом вже зареєструвалися на навчання цифрової грамотності на платформі більше 520 000 українців.

  На реалізацію проекту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки передачі техніки партнерами — Favorit Foundation.