• In English
 • Михайло Тітарчук: Розпочалася підготовка до передачі в концесію стивідорної компанії “Ольвія” та Херсонського морського торговельного порту
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 14 вересня 2018 року о 13:23

  14 вересня заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук відкрив Міжнародну конференцію щодо розвитку державно-приватного партнерства (ДПП).

  У своєму виступі Михайло Тітарчук розповів про успішний досвід країн-сусідів, зокрема в ЄС, де протягом 2017 року було укладено 40 угод державно-приватного партнерства на суму близько 14 млрд євро.

  “Реалізація проектів ДПП в Україні також стане дієвим механізмом залучення інвестицій в економіку”, - висловив впевненість заступник Міністра.

  “Державно-приватне партнерство слід розглядати як інструмент залучення додаткових інвестицій. Як приклад, на сьогодні Україна потребує близько $25 млрд інвестицій для модернізації власної комунальної інфраструктури. Необхідно визнати, що без залучення коштів із приватного сектору віднайти такі фінансові ресурси наразі буде вкрай важко”, - підкреслив заступник Міністра.

  Основна увага на конференції була приділена наступним темам: розвиток портової інфраструктури за допомогою механізму ДПП, ДПП в авіаційній галузі, управління об'єктами та ДПП у секторі охорони здоров'я, комунальні проекти ДПП, механізм ДПП у секторі автомобільних доріг та дорожніх зборів.

  Михайло Тітарчук також нагадав усім учасникам конференції про ініційовані Мінекономрозвитку зміни в концесійному законодавстві: “Парламент в першому читанні ухвалив законопроект “Про концесії”, який створить єдину процедуру ведення всіх форм ДПП, прозору систему визначення концесіонера, а також додаткові гарантії для концесіонерів та кредиторів”.

  “Більше того, сьогодні вже відбувається підготовка до реалізації перших трьох проектів державно-приватного партнерства за новим законодавством, а саме створення системи відеозйомки порушень правил дорожнього руху в Києві та концесія двох об’єктів: стивідорної компанії “Ольвія” та Херсонського морського торговельного порту”, - відзначив у своєму слові заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Конференція «Інфраструктурні проекти ДПП у Східній Європі, на Кавказі та у Центральній Азії: галузевий фокус» організована проектним офісом підтримки державно-приватного партнерства при Мінінфраструктури Spilno та представництвом Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні.

  У заході взяли участь представники бізнесу та державного сектору з різних країн. В рамках заходу відбулося обговорення найновіших розробок у галузі державно-приватного партнерства, а також нових можливостей для України у сфері державно-приватного партнерства.