• In English
 • Михайло Федоров зустрівся із провідними американськими венчурними фондами та компаніями
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 03 вересня 2021 року о 15:42

  Мінцифри працює над створенням потужної стартап-екосистеми в Україні. Українська делегація на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським під час офіційного візиту до США зустрілася із провідними американськими венчурними фондами та інвестиційними компаніями.

  Під час візиту Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров презентував ідею створення в Україні Фонду Фондів та залучення міжнародних інвестиційних фондів.

  «Ми пишаємось українськими стартапами-єдинорогами, які прославляють Україну на весь світ. Підтримка стартапів є необхідною складовою для розвитку економіки будь-якої сучасної країни. Тому, надихаючись успішним міжнародним досвідом, зокрема, ізраїльської ініціативи Yozma, ми розглядаємо можливість створення в Україні Фонду Фондів. Держава не просто інвестуватиме в стартапи, а й спрямовуватиме кошти в найкращі світові венчурні фонди для реінвестування саме в українські стартапи. Так в Україні з’явиться найкраще середовище для розвитку стартап-екосистеми та IT-сектору в цілому», — зазначив Михайло Федоров.

  В Україні вже понад рік працює Український фонд стартапів (USF). Вже профінансовані понад 200 стартапів. 

  «Створення USF — це успішний кейс взаємодії держави та IT-ринку. Завдяки його діяльності держава стала найбільшим ангельським інвестором в Україні. Запущена акселераційна програма фонду, до якої увійшли потужні українські та міжнародні акселератори. Прагнемо, щоб в Україні не тільки зростала кількість стартапів, а й сюди заходили великі стратегічні інвестори. Саме запуск Фонду Фондів виступатиме одним із ключових джерел капіталу для успішного запуску інвестиційних фондів в Україні», — сказав Олександр Борняков.

  Появі світових інвесторів в Україні сприятиме запуск проекту Дія City та ринок віртуальних активів, про які йшла розмова на зустрічі. Адже іноземні інвестори зможуть розраховувати на практики, поширені в інших юрисдикціях і визнані світовим бізнесом як «інвестиційно привабливі».