• In English
 • Михайло Федоров: Ми, як держава, маємо дивитися на технологічні компанії та перетворюватися на них
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 07 жовтня 2021 року о 17:16

  Цифровізація — один з основних векторів розвитку української економіки протягом наступних 10 років. Україна може стати найзручнішою країною у світі завдяки технологіям. Тоді держава, бізнес та інвестиції швидше розвиватимуться.

  Про це Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів на Київському міжнародному економічному форумі. Це один з найбільших у Східній Європі міжнародних форумів для обговорення ключових економічних питань та глобальних трендів. Михайло Федоров під час промови заявив, що компанії на кшталт Uber, Airbnb чи Booking швидко розвиваються, створюють зручний сервіс і трансформують старі бізнес-моделі. І держави мають робити те ж саме.

  “Під час пандемії більше за всіх почали заробляти саме технологічні компанії. Компанії, які є зручними та завдяки цьому трансформують традиційні бізнес-моделі. Державі потрібно дивитися на технологічні компанії та перетворюватися на них. Рішення мають прийматися швидко, а бюрократії бути мінімум”, — сказав Михайло Федоров.

  Міністр зазначив, що за два роки існування Мінцифри, ставлення українців до процесів цифровізації стало більш позитивним.

  “В Україні сильно змінилися споживацькі звички. Ми змогли зробити цифровізацію поп-культурою. За півтора роки ми отримали 15 мільйонів користувачів у Дії. Запустили першими перші електронні паспорти, автоматичну реєстрацію бізнесу в світі. І люди розуміють це не з чиїхсь слів, а користуючись нашими продуктами”, — вважає Михайло Федоров.

  За підрахунками, цифровізація здатна забезпечити зростання української економіки на 10–12% на рік. Михайло Федоров зазначив, що Україні потрібне чітке бачення, національні ідеї, які будуть усіх об’єднувати та формувати нову якість чиновиків.

  Для цього Мінцифри впровадила посаду СDТО — цифрові заступники, які працюють у держогранах та поступово з’являються на місцевому рівні. Вони допомагають формувати нову культуру і приймати рішення завдяки технологіям швидше та ефективніше.