• In English
 • Ми зробимо все, щоб демократія знову стала величною, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 16:20

  Перебуваючи з робочим візитом у Австралії, Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе відвідала Австралійський інститут міжнародних відносин (AIIA), де зустрілася з науковцями, експертами  та дипломатами.

  У своєму виступі Іванна Климпуш-Цинцадзе представила український погляд на глобальну безпеку та світовий порядок, якому зараз кинуто виклик. Вона підкреслила цінність партнерства між Україною та Австралією для існуючої системи глобальної безпеки.

  «Ми живемо у світі, який не може вимірюватися лише з точки зору географічної відстані. Насправді, це маленький світ з багатьма факторами, що зближують нації світу. Це економіка, освіта, культура. Але є й інші чинники, які зараз виходять на передній план – солідарність, загальні цінності та спільні загрози», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

  Під час зустрічі Іванна Климпуш-Цинцадзе говорила про те, що ніхто не може відчувати себе в безпеці у світі, де держава з ядерною зброєю, з величезними військовими можливостями не визнає жодних міжнародних правил та принципів. Масштаб російської гібридної війни є жахливим, і жодна країна у світі не може почуватися в безпеці.

  За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, демократичний світ сьогодні зіштовхнувся з потужною опозицією до свободи з часів розпаду Радянського Союзу. Це системний та цілеспрямований напад на вільний світ із метою послаблення західних інститутів, підриву трансатлантичного партнерства та порушення основних цінностей та принципів демократії.

  «Наша спільна відповідальність як вільних держав демократичного світу полягає у тому, щоб розробити загальну та ефективну реакцію на нові гібридні загрози та побудувати нову архітектуру міжнародної безпеки», – підкреслила Віце-прем`єр-міністр.

  «Основна увага у протидії загрозі сильній глобальній демократії повинна полягати у відмові від кремлівських наративів, які руйнують наші цінності в суспільному надбанні. Відверта переоцінка сучасних глобальних обставин вимагає усвідомлення того, що виживання демократії не може покладатися на старі парадигми. Тільки сила і єдність демократичного світу створять непереможний бар'єр для всіх нападів авторитарних режимів на загальнолюдські цінності, демократію, свободу та міжнародний порядок», – заявила вона.

  Завершуючи зустріч, Іванна Климпуш-Цинцадзе від імені українського народу подякувала Австралії за підтримку і тверду позицію проти агресії з боку Росії.

  «Україна завжди буде прагнути до захисту демократії. Якби ми, українці, не мали такої великої віри в себе і свободу, ми не могли б вижити як нація. І сьогодні ми не сумніваємося, що свобода виграє і демократія знову стане не просто сильною, а величною», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

  Довідково

  Австралійський інститут міжнародних відносин (AIIA – Australian Іnstitute of Іnternational Affairs) є незалежною некомерційною організацією, завданням якої є «сприяння розумінню міжнародної політики». Інститут забезпечує платформу для обговорення складних міжнародних питань, організовує програми лекцій, семінарів, конференцій та інших дискусій на високому академічному і політичному рівні, а також фінансує дослідження та публікації. AIIA складається з незалежних філій, розташованих у семи австралійських штатах і територіях, а також Національного офісу в Канберрі. AIIA має тісні контакти з Королівським інститутом міжнародних відносин, Chatham House та інститутами-побратимами й аналогічними організаціями у цілому світі.


  Ми зробимо все, щоб демократія знову стала величною, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії Ми зробимо все, щоб демократія знову стала величною, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Австралії