• In English
 • У Національному університеті оборони України розпочато V Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони ЄС
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 17:30

  У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався вже V Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу (CSDP Orientation Course).

  Планове проведення Орієнтаційного курсу СПБО ЄС свідчить про підтримку України країнами об’єднання.

  «Ми надзвичайно високо цінуємо той факт, що наші друзі із Європейського Союзу не залишають Україну на самоті у цей скрутний для нас час. Час, коли наша держава продовжує протистояти військовій агресії з боку Російської Федерації. Тому, користуючись нагодою, хочу висловити всім країнам та інститутам Європейського Союзу слова щирої вдячності за вашу підтримку у забезпеченні територіальної цілісності і суверенітету нашої країни. До того ж хочу привітати наших колег із інших держав, які у рамках програми Східноєвропейського партнерства братимуть активну участь у нашій спільній роботі», – наголосив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

  Також він підкреслив, що Орієнтаційний курс, який вже традиційно проходить у Національному університеті оборони України, має не тільки пізнавально-теоретичне, а й безпосередньо практичне значення, бо надійність та ефективність Спільної політики безпеки та оборони ЄС має суттєвий вплив на національну безпеку України. З іншого боку, незалежна, суверенна, і стабільна Україна, прихильна ідеалам демократії та верховенства права, є ключем до забезпечення європейської безпеки. Особливо із врахуванням курсу, який обрала наша держава, із амбітним завданням до 2020 року виконати усі критерії і претендувати на повноправне членство в Європейському Союзі.

  У проведенні Орієнтаційного курсу Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу беруть участь понад 600 учасників. Протягом тижня слухачі та науково-педагогічні працівники Національного університету оборони України матимуть можливість підвищити рівень поінформованості щодо Спільної політики безпеки та оборони ЄС. Серед іноземних доповідачів – високоповажні представники Європейського Союзу і країн-партнерів, зокрема, експерти Міністерства оборони та спорту Австрії, Європейської служби зовнішньої діяльності, Європейського коледжу безпеки та оборони (Австрія), Королівського Інституту міжнародних відносин (Бельгія), Центру стратегічних досліджень Syntagma (Іспанія), Національного університету Ірландії Мейнут, Ґрацького університету імені Карла і Франца (Австрія), Університету прикладних наук Лауреа (Фінляндія), Інституту європейської та безпекової політики (Австрія), Інституту міжнародних відносин та політології Вільнюського університету (Литва), Лісабонського університету (Португалія).

  Крім цього, до заходу залучатимуться іноземні слухачі –  представники із Румунії, Молдови, Вірменії, Грузії, Австрії, Литви, Азербайджану, Королівства Нідерланди, Греції, Ірландії, Італії.

  Європейські прагнення України активно підтримує Австрія, чиє військове відомство є одним із ініціаторів та організаторів проведення заходу такого рівня у провідному вищому військовому навчальному закладі України.

  «Наші зусилля слід розцінювати як політичний сигнал від Австрії та усієї європейської спільноти у сприянні Україні. Австрія підтримувала й надалі підтримуватиме Україну не лише в освітньому, а й у політичному контексті. Ми вдячні вашій державі за можливість провести цей захід. Сподіваємося на подальше зміцнення взаємин між нашими країнами і народами», ‒ констатував начальник Департаменту військової політики Міністерства оборони і спорту Австрії бригадний генерал Рейнгард Тріщак.

  Метою спільного обговорення протягом Курсу буде пошук спільних поглядів на сучасні проблеми європейської безпеки та перспективи подальшого співробітництва України з Європейським Союзом.

  «Наш захід є яскравою демонстрацією того, що безпекові проблеми України не залишають осторонь європейську спільноту. Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу є прикладом того, що лише разом, спільними діями ми можемо змінити світ на краще», – підкреслив Директор курсу Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу доктор Йохан Рейхл, представник Європейського коледжу безпеки та оборони.

  Також доктор Йохан Рейхал привітав начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенанта Анатолія Сиротенка із наданням університету статусу Асоційованого партнера мережі Європейського коледжу безпеки та оборони. До неї входять понад 130 учасників із 28 країн світу.

  «Україна посідає для Литви особливе місце в безпековому середовищі. В нас дуже сильні зв’язки та взаємодія між країнами. Виходячи з непорушності курсу України на поглиблення співробітництва з ЄС, маємо великі сподівання на той внесок, який Україна може зробити у систему європейської безпеки. Переконаний, що обмін досвідом під час Орієнтаційного курсу в Києві дасть змогу учасникам сформувати спільні погляди на сучасні проблеми європейської безпеки»,  ‒ зауважив Директор Департаменту міжнародної співпраці та операцій Міністерства Національної Оборони Литовської Республіки Кароліс Алєкса.

  Під час запланованих лекцій, семінарів та брифінгів учасники розглядатимуть питання необхідності спільної зовнішньої політики безпеки, місії і операції Орієнтаційного курсу, а також аналізуватимуть сучасні конфлікти. Серед основних проблем для обговорення – формування стратегічного середовища Європейського Союзу, захист цивільних осіб, тероризм, гібридна загроза, міграція, інформаційна безпека, глобальна стратегія ЄС, спільна політика міжнародної безпеки (СПМБ), структури з кризисного менеджменту, розвиток спроможностей, інтегрований підхід, а також майбутнє Спільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу.

  Проведення Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу в Україні є беззаперечним свідченням підтримки нашої держави і допомоги їй з боку всієї європейської спільноти.