• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром закордонних справ Австралії Маріс Пейн
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 16:18

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом в Австралії, зустрілася з Міністром закордонних справ Австралії Маріс Пейн.

  Сторони обговорили широке коло питань двостороннього та багатостороннього діалогу. Зокрема, йшлося про політичну та безпекову ситуацію в Україні, нові можливості у військовій співпраці, двосторонні економічні відносини, співробітництво в космічній галузі, розслідування трагедії MH-17, започаткування спільних ініціатив у межах взаємодії з НАТО, «Invictus Games» тощо.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала австралійській стороні за послідовну позицію щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, а також рішення про збереження санкцій проти Росії.

  «Рада бути серед добрих друзів та надійних партнерів України, які, попри географічну віддаленість, поділяють однакові цінності та відстоюють демократичні принципи», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Віце-прем’єр-міністр розповіла, що російська агресія завдала величезної шкоди Україні та водночас зробила український народ об’єднаним та сильнішим. Українська нація – єдина у Європі, яка, на жаль, має унікальний досвід одночасно протидії у сухопутній війні, реагуванні на гібридні загрози, боротьбі з фейковими новинами та кібератаками. «Ми можемо поділитися цим цінним досвідом із нашими міжнародними партнерами, – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Конфлікт в Україні – це не просто війна з Росією – це конфлікт цивілізацій. На кону такі цінності, як демократія, повага до рівності та принципів міжнародного права. І ця загроза впливає не тільки на країни Європи, а також і на глобальну безпеку», – підкреслила вона.

  У цьому контексті Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала Маріс Пейн щодо діяльності Платформи Україна – НАТО з протидії гібридним загрозам, зокрема, про організацію в її межах у Києві 7 – 8 листопада Міжнародної конференції з протидії гібридним загрозам. Вона також висловила готовність до обміну досвідом з австралійцями у цій сфері.

  Своєю чергою Маріс Пейн наголосила на надзвичайній важливості посилення міжнародних політичних та юридичних заходів, зокрема, продовження санкцій проти Росії, з огляду на резонансні випадки агресії з боку РФ проти цивілізованого світу.

  «Ми розуміємо, що справжні загрози далеко за межами хімічних та кібератак», – зазначила Міністр закордонних справ Австралії.

  Також Маріс Пейн акцентувала увагу на важливості для Австралії міжнародної взаємодії в оборонно-безпековій сфері, поінформувавши, зокрема, про активну участь Австралії у Програмі НАТО з розширених можливостей (NATO Enhanced Opportunities Programme).

  Своєю чергою Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що для України членство в НАТО є національним пріоритетом і співробітництво у рамках Альянсу з такими партнерами, як Австралія, може бути взаємокорисним. Сторони обговорили можливості започаткування спільних проектів та ініціатив у рамках існуючих програм НАТО, зокрема, у сфері розмінування та знешкодження саморобних вибухових пристроїв.

  Окрема увага була приділена питанню дотримання прав людини та свобод. Україна розраховує на підтримку Австралії як члена Ради ООН з прав людини для звільнення з-під варти українських політв'язнів та захисту прав корінних народів.

  Також Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна зацікавлена в посиленні співробітництва з Австралією за специфічними напрямами. «Нам надзвичайно цікаво активізувати співпрацю у сфері кібербезпеки та участь у космічних програмах», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Крім того, Віце-прем’єр-міністр поінформувала, що цього року 24 листопада в Києві відбудеться Міжнародний форум до 85-х роковин Голодомору 1932 – 1933 років «Україна пам'ятає, світ визнає». «Річниця Голодомору є трагічною датою для українців, сподіваюсь, що Австралія приєднається до нас як у Києві, так і в Канберрі», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Окремою темою розмови стали міжнародні спортивні змагання «Ігри Нескорених», які зараз тривають у австралійському Сіднеї. «Я побачила, як ці змагання повертають до життя навіть важко поранених зневірених військовослужбовців», – зазначила Маріс Пейн. Іванна Климпуш-Цинцадзе своєю чергою наголосила на важливості для України проведення таких заходів саме зараз, у період ведення бойових дій з російським агресором на Сході України.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром закордонних справ Австралії Маріс Пейн