• In English
 • Ми кардинально поміняли ситуацію у бік захисту і підтримки національного виробника, - Ігор Петрашко

  Про інструменти підтримки національного виробника, які зараз використовує Мінекономіки, розповів Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко в інтерв'ю журналу “Кореспондент”.

  “Ми мусимо захищати своїх. І не тільки суто українського виробника, а будь-кого, хто готовий виробляти в Україні. Він отримає ті самі преференції, що й національний виробник, оскільки для держави буде українським. Критерій локалізації, на мою думку, дуже простий: частка виробництва в Україні понад 35%”, - прокоментував Міністр.

  Зокрема, йшлося про роботу з публічними закупівлями для збільшення частки національних виробників у замовленнях від державних компаній.

  “Ми зараз завершили роботу із Prozorro щодо модулів нецінові “критерії” і “життєвий цикл”, які будуть сприяти тому, що підуть замовлення саме до українського виробника”, - зазначив Ігор Петрашко.

  Також посилена підтримка національних виробників і експортерів буде здійснюватися через роботу Експортно-кредитного агентства (ЕКА), яке було докапіталізовано до 2 млрд грн. В активній фазі - процес підготовки до підписання “Промислового безвізу”, який полегшить українським компаніям доступ на ринки ЄС.

  Крім того, Мінекономіки веде досить жорстку антидемпінгову політику. На даний час за результатами проведення попередніх розслідувань, Україною застосовується 28 заходів торговельного захисту (у тому числі 25 антидемпінгових та 3 спеціальні заходи) вартістю імпорту до застосування заходів понад 16,7 млрд грн.