• In English
 • Металообробка, агропереробка, будівництво: до Реєстру внесено три нових індустріальних парки
  Міністерство економіки України, опубліковано 22 грудня 2023 року о 15:55

  До реєстру індустріальних (промислових) парків України додано одразу три парки – два у Хмельницькій області та один – на Львівщині. Відповідні рішення ухвалив Кабінет Міністрів України за засіданні 22 грудня.

  Так, до реєстру внесено парк «КРАСИЛІВ ТЕХНОПОРТ», створення якого ініціювало АТ «Красилівський машинобудівний завод». Відповідно до концепції парку на площі 10,146 га буде створено близько 500 робочих місць у промисловому кластері із металообробки та виготовлення металевих виробів. Ініціатор планує інвестувати в парк 87 мільйонів гривень, передбачається також залучення інвестицій керуючої компанії, резидентів парку (у власне виробництво), приватне фінансування проекту. Так, зокрема, за результатами перемовин готовність інвестувати в підприємства парку підтвердили інвестори з Польщі, Німеччини, Туреччини. Загальна сума попередньо підтверджених інвестицій – 555 млн грн. Ще 70 млн грн очікується від підприємств малого та середнього бізнесу, які будуть допомагати з виготовленням деталей для виробництв великих інвесторів. Серед завдань парку також підготовка нових місць для релокації промислових підприємств зі сходу та півдня України.

  Іншим рішенням Уряду до реєстру внесено індустріальний парк «Вуглецево-нейтральний ЕКО АГРО ХАБ Поділля «Городок». На території Городоцької міської територіальної громади Хмельницької області на облаштування парку виділено 50,1856 га землі. Парк спеціалізуватиметься на агропереробці – виробництві олії та тваринних жирів, продуктів борошномельно-круп'яної промисловості, інших харчових продуктів та готових кормів для тварин. Крім того, на потужностях парку планується виробляти більшість електроенергії, необхідної для забезпечення роботи розміщених там підприємств. Створення парку забезпечить роботою близько 480 мешканців громади. Як зазначається в концепції створення парку, протягом 2026-2032 років підприємства-учасники парку сплатять до бюджетів понад 525 млн грн податків та зборів. Ініціатором створення індустріального парку стало ТОВ «Епіцентр К».

  Нарешті, до реєстру індустріальних парків внесено «ЯДРО ІНДАСТРІ» в Дрогобичі на Львівщині. Створення парку ініціювало ТОВ «Фасад-Захід», яке планує інвестувати в розвиток понад 561 млн грн. На площі 10,0036 га буде створено близько 500 робочих місць у промисловому кластері, одним з ключових видів виробництва якого планується зробити виробництво вікон. На території парку в пріоритетному порядку розміщуватимуться також підприємства з виробництва будівельних матеріалів із глини, продукції з фарфору та кераміки; виробництва цементу, вапна і гіпсової суміші та виробів з цих матеріалів, оброблення та оздоблення каменю тощо. Серед інвесторів, які готові інвестувати у виробництво – компанії зі США та Іспанії, українські малі та середні підприємства. Загальна сума їх інвестицій планується на рівні 270 млн грн.

  «Розвиток індустріальних парків є дуже важливим напрямком у контексті відновлення та подальшого зростання економіки України. Адже парки – це залучені інвестиції, нові робочі місця, податки в бюджети всіх рівнів. Й, напевно, один з найбільш важливих параметрів – збільшена додана вартість. Уряд цілеспрямовано працює над розвитком переробки з високою доданою вартістю. І робота переробних підприємств у рамках парків дає бізнесу значні додаткові можливості для зростання», - зазначив заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо.

  З урахуванням ухвалених сьогодні Урядом рішень до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено 73 парки.