• In English
 • У рамках освітньої платформи СANactions за участі заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе, архітекторів, проектантів та дизайнерів, відбулася профільна дискусія «ДБН. Цивілізовані норми».

  За словами Лева Парцхаладзе, перегляд застарілих ДБН один із ключових напрямів роботи будівельного блоку Міністерства. Він наголосив, що у той час, коли будівельники європейських країн пішли вперед, ми й досі керуємося багатьма нормами з радянських часів. Норми не повинні «наздоганяти», а мають працювати на випередження існуючих технологій і допомагати проектувальникам використовувати інноваційні методи і будівельні матеріали. Лише в такому випадку, будівельна галузь зможе дихати наповну.

  У свою чергу Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, за результатами зустрічі на своїй сторінці FB зазначив: «Ключовий меседж: змінювати ДБН потрібно, сучасний світ та архітектура дуже динамічно розвиваються, потребують не тільки нових поглядів та параметричних форм, але наріжним каменем всього будівництва є безпека і комфорт громадян. І захистити цей інтерес можуть або громадськість, або архітектори через свої якісні проекти. ДБН – це інструмент, який встановлює, насамперед, правила у галузі, які можуть забезпечити і комфорт, і безпеку. Дотримуватись правил повинні всі учасники процесу. Архітектори, конструктори, повинні пам’ятати, що саме ДБН – це інструмент їхнього захисту! Захисту від небезпечності експлуатації в майбутньому об’єкта в результаті надлишкових забаганок забудовника, який у гонитві за кількістю квадратних метрів, може знехтувати нормами безпеки та поставити під загрозу життя людей!»

  Мінрегіон вже напрацював ряд змін до будівельного законодавства, направлених на безпеку і комфорт громадян. Запроваджено параметричний метод нормування у будівництві. Це відхід від прийнятих державою жорстких норм, які прописані в ДСТУ, до проектних рішень будівель й перехід до інноваційних та прогресивних технологій. Метод передбачає встановлення у будівельних нормах параметрів щодо безпеки, функціональності та якості об’єкта.

  Сьогодні чинними є 109 ДБН. З яких – 25% вкрай застарілі і потребують перегляду. Минулого року Мінрегіон затвердив 13 ДБН. Цього року заплановано перегляд 22 ДБН, у 2019 – 30 ДБН. Основні позиції з перегляду ДБН, над якими працює Мінрегіон цього року: введення нового терміну «блакитна лінія» — обмеження висоти забудови; забезпечення безбар’єрного доступу у житловому просторі – пішохідні маршрути, тактильні поверхні, пониження бордюрів; організація проїзду пожежних машин у житловій забудові та доступ пожежників в будь-які приміщення будівель; можливість проектування вбудованих у житлові будинки дитсадків та початкових шкіл тощо.

  Лев Парцхаладзе зауважив, що Мінрегіон має бути комунікаційним майданчиком для архітекторів, проектантів та забудовників щодо змін і перегляду ДБН. Він подякував учасникам за цікаву дискусію та закликав до активної співпраці усіх учасників процесу. «Сучасний розвиток будівельної галузі має відбуватись з одночасним забезпеченням комфорту і безпеки громадян! І ми готові до активної співпраці та нових напрацювань у сфері ДБН», - підкреслив Лев Парцхаладзе.