• In English
 • Маємо пам’ятати кожного, хто поклав своє життя заради нашої країни і заради нашої перемоги, – Степан Полторак
  Міністерство оборони України, опубліковано 15 серпня 2019 року о 12:22

  Сьогодні, 15 серпня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний церемоніал вшанування українських військових. Дзвін Пам’яті пролунав чотири рази у пам`ять про бійців, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської агресії на Сході України та під час миротворчих місій.

  Так сталося, що більшість, кого сьогодні згадували на пам’ятному заході, - це військові 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь». Вони загинули під час виконання бойового завдання в Луганській області.

  На заході був присутній Міністр оборони України Степан Полторак. Він звернувся до присутніх бойових побратимів та родичів загиблих: «Коли виникла загроза окупації Російською Федерацією України, військові, яких ми сьогодні згадуємо, прийняли для себе рішення, що для них головним є захист своєї країни. Полковник Олександр Гуменюк, солдати Євген Єрмаков і Олег Онікієнко взяли до рук зброю і пішли на війну – в складі 11 батальйону територіальної оборони, який був сформований з початку ведення бойових дій. З березня 2014 року цей батальйон очолював Олександр Гуменюк – людина, яка є професійним військовим, навчалася у військовому навчальному закладі, була солдатом, очолювала і керувала підрозділами різного рівня», - зазначив Міністр оборони.

  Степан Полторак, нагадав, що перші місяці були вкрай важкими для країни. Важкими, бо, на жаль, тоді армія не до кінця була готова виконати завдання за призначенням.

  «Лише завдяки Героям і Патріотам, завдяки Українському народу, завдяки тому, що ми об’єдналися у 2014 році, країна зупинила ворога. Ми змогли сформувати армію, яка здатна захищати Україну. Командир батальйону Олександр Гуменюк загинув разом з двома своїми бійцями. Вони неодноразово за неповні півроку брали участь у звільненні районів і міст Луганської області. А загинули тоді, коли потрапили у вогневу пастку: ворожі кулі обірвали життя командира батальйону і двох його бійців», – наголосив він.

  Сьогодні на заході були присутні рідні і близькі командира батальйону: його дружина, яка проходить службу у Збройних Силах України – Олена Гуменюк-Торган, та троє синів полеглого Героя, які продовжують традиції батька та є патріотами України.

  «Сьогодні тут також присутні рідні і близькі двох солдатів – Євгена Єрмакова і Олега Онікієнка, які полягли разом зі своїм командиром. Я сьогодні від усього особового складу Збройних Сил України, від Міністерства оборони хотів би подякувати за вашу мужність, за ваш героїзм, за те, що ви точно маєте пишатися своїми рідними і близькими. Ми ними пишаємося, ми про них пам’ятаємо», –  наголосив Степан Полторак.

  Міністр вручив дружині загиблого командира батальйону Олені Гуменюк-Торган нагороду за мужність і героїзм: Указом Президента України полковника Гуменюка Олександра Леонідовича нагороджено орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня (посмертно).

  Синам загиблих воїнів Степан Полторак вручити по планшету, аби вони краще вчилися захищати свою країну. Також на заході була присутня донька солдата Олега Онікієнка – Валерія, я так само отримала планшет.

  «Дякую вам! Ми маємо пам’ятати кожного, хто поклав своє життя заради нашої країни і заради нашої перемоги», – сказав Міністр оборони під час церемонії вручення нагород і подарунків.