• In English
 • МОЗ про результати пілотного проекту у Полтавській області
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 15 серпня 2019 року о 13:49

  Національна служба здоров'я України (НСЗУ) опублікувала результати 4 місяців роботи пілотного проекту в 56 спеціалізованих медичних закладах Полтавської області.

  Лікарні Полтавщини, які підписали договори і працюють з НСЗУ у рамках пілоту, щомісячно надають електронні звіти про кількість та структуру випадків госпіталізації. На основі цих даних НСЗУ оплачує кошти за конкретну виконану роботу кожному закладу напряму.

  Дані про надання медичних послуг у лікарнях допоможуть фіналізувати розрахунки для програми медичних гарантій на 2020 рік. Але вже за результатами 4 місяців звітування медичних закладів стали відомі 5 найбільш частих причин госпіталізації у лікарнях Полтавської області:

  • хвороби системи кровообігу - 16%;
  • хвороби органів дихання - 9%;
  • хвороби нервової системи - 6%;
  • хвороби вуха, горла, носу та верхніх дихальних шляхів - 6%;
  • травми та їх ускладнення - 5%.

  За 4 місяці реалізації пілотного проекту медзаклади, які беруть участь у пілотному проекті, загалом отримали 422,7 мільйона гривень за договорами НСЗУ за надані пацієнтам медичні послуги. Детальніше про реалізацію пілотного проекту читайте на сайті НСЗУ.

  У рамках пілотного проекту Національна служба здоров’я відпрацьовує нову для України модель оплати медичних послуг у спеціалізованій медичній допомозі – за випадок госпіталізації, що вже успішно працює у світі. Коли медичний заклад отримує кошти не на утримання ліжко-місць, а за лікування конкретного пацієнта.

  «Ми знаємо, що фінансові стимули змінюють поведінку закладів. І ми вже бачимо певні результати навіть за перші місяці роботи. Наприклад, середній термін госпіталізації скоротився на 10%, на 5,4% збільшилася складність випадків. З часом, за умови застосування нових моделей оплати, ми очікуємо ще більш ґрунтовних змін у закладах. Змін на користь пацієнтів», - підкреслює Голова Національної служби охорони здоров’я України Олег Петренко.

  Лікарні-учасники проекту роблять глибокий аналіз своєї роботи. Керівники медзакладів відзначають, що з’явились можливості для скорочення терміну госпіталізацій, медики стали більш зацікавлені у пацієнтах. Завдяки впровадженню електронних інструментів зросла ефективність роботи.

  «Як керівник я бачу результати роботи нашої лікарні - за день, за тиждень, за місяць. Будь-якого дня з будь-якого місця країни я маю доступ до даних про виписку, ведення, призначення моїх лікарів. Раніше експертну оцінку ми робили, тримаючи купи паперу – історій хвороб – у руках. Тепер це значно зручніше. Крім того, я бачу забезпечення кожного закладу лікарськими засобами – і це дуже важливо в процесі управління», – ділиться враженнями від участі у пілотному проекті головний лікар КП «Дитяча міська клінічна лікарня» Полтавської міської ради Лариса Савченко.

  Нагадаємо, що пілотний проект розпочався 1 квітня 2019 року і триватиме до кінця року. Як результат – НСЗУ відпрацює нову модель фінансування та отримає достовірну та докладну інформацію щодо кількості та структури госпіталізацій. Зміни та моделі, що відпрацьовуються в Полтавській області, дозволять ефективно трансформувати систему надання спеціалізованої медичної допомоги в усій країні.