• In English
 • Матвій Бідний зустрівся з міжнародними партнерами для обговорення майбутнього молодіжної політики та підтримки української молоді
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 15 травня 2024 року о 06:43

  Очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний провів низку зустрічей із урядовцями Бельгії, Польщі та Естонії, у ході яких обговорили конкретні проекти для допомоги українській молоді.

  На зустрічі з Міністром з питань молоді Фландрії Бенджаміном Далле, який представляє Бельгійське головування у Європейській Раді, Матвій Бідний подякував за підтримку української молоді у Бельгії, а також у заходах, організованих бельгійською стороною на рівні ЄС у першій половині 2024 року. 

  Бенджамін Далле відзначив, що, на його думку, питанню впливу війни на молодих українців не достатньо приділяється уваги на рівні ЄС, тому взаємодія із Мінмолодьспортом України є дуже важливою. Крім того, співрозмовники обговорили проект меморандуму щодо молодіжних обмінів між Фландрією та Україною, який також охоплюватиме питання найкращих практик молодіжної роботи та допомоги Україні у післявоєнній відбудові молодіжної сфери. 

  «Цей документ допоможе нашій молоді обмінюватися досвідом і розвиватися, особливо після складних випробувань, які ми пережили», — підкреслив Матвій Бідний.

  З польським Міністром освіти Барбарою Новацькою Матвій Бідний обговорив нові програми для українців, які нині перебувають у Польщі, а також розробку загальноєвропейських ініціатив такого плану під час Польського головування в ЄР у першій половині 2025 року.

  Зустріч з Міністром освіти Естонії Кристиною Каллас присвятили питанню підтримки національної ідентичності молодих українців, які отримали тимчасовий захист в її країні. Кристина Каллас наголосила, що запорукою успіху реформ після відновлення незалежності у 1991 році Естонії стало постійне підтримання національної ідентичності молодих естонців, які перебували у еміграції у різних країнах. Саме тому естонський уряд докладає зусиль для збереження зв'язку з Батьківщиною тисяч молодих українців. 

  Матвій Бідний наголосив: «Ваша підтримка має велике значення для нас і ми вдячні за готовність допомагати українцям, базуючись на вашому власному досвіді виховання молодих поколінь, які зростали закордоном».

  Такі зустрічі є ключовими для розбудови міжурядового співробітництва у молодіжній сфері. Сторони висловили надію на продовження плідної співпраці та реалізацію спільних проектів для української молоді.