• In English
 • Матвій Бідний: Хочеться більше відкритості та прозорості у роботі МОК
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 21 грудня 2023 року о 22:13

  Сьогодні не може бути «нейтральних» атлетів з росії, адже після повернення додому вони братимуть участь у пропагандистських заходах, і сама по собі участь російських атлетів в Олімпіаді уже є елементом пропаганди. Про це очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний повідомив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

  «Яким чином буде проводитися верифікація таких («нейтральних») спортсменів? Ми наполягаємо на тому, щоб ми теж були долучені до прийняття цього рішення. Хай цей процес буде відкритим і прозорим», – акцентував Матвій Бідний.

  Він підкреслив, що російські атлети не відповідають критеріям Міжнародного олімпійського комітету та акцентував на необхідності більшої відкритості у його роботі.

  «Ми продовжуємо роботу з міжнародними федераціями, з організаційним комітетом Олімпійських Ігор і з Міжнародним олімпійським комітетом. І ми дуже уважно спостерігаємо, як вони будуть реагувати на докази, які ми надаємо. Сьогодні дуже хотілося б, щоб процес прийняття рішень був більш відкритим», – сказав Матвій Бідний.

  Очільник Мінмолодьспорту наголосив на потужності спорту як інструменту для презентації нашої країни на міжнародній арені.

  «Кожен наш атлет – це амбасадор нашої країни, яка бореться фактично за майбутнє всієї Європи та всього цивілізованого світу», – сказав Матвій Бідний

  Керівник Міністерства відзначив, що Україна пізніше ухвалить остаточне рішення щодо участі в Олімпіаді: «Усі чекають, яке буде рішення України. І тут треба сказати, що це рішення передусім буде прийматися з холодною головою і в інтересах нашої країни. Першочергова задача для будь-кого з нас, для будь-кого зі спортсменів сьогодні – наша перемога у війні, наша боротьба за незалежність і, звісно, ми будемо боротися далі. Ми ще не зробили все можливе, щоб усунути представників країни-терориста від міжнародного спортивного руху, ми будемо продовжувати боротьбу далі і приймемо рішення пізніше», – резюмував Матвій Бідний.