• In English
 • Марина Лазебна взяла участь у офіційному закритті Проекту Ради Європи „Розвиток соціальних прав людини як чинник сталої демократії в Україні”
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 15 липня 2021 року о 16:11

  15 липня 2021 року Міністр соціальної політики України Марина Лазебна взяла участь в офіційному закритті Проекту Ради Європи „Розвиток соціальних прав людини як чинник сталої демократії в Україні”.

  Міністр подякувала Раді Європи та її офісу в Україні за послідовну підтримку у розбудові дієвої системи реалізації соціальних прав людини та надання соціальних послуг, розбудову інклюзивного суспільства відповідно до кращих стандартів Європейської соціальної хартії.

  Протягом останніх років співпраця між Міністерством соціальної політики України та Радою Європи перетворилась на довготривале та надійне партнерство, завдяки якому реалізовано низку соціально вагомих інклюзивних ініціатив:

  Проект “Почуй мене” запрацював навесні цього року і надав можливість людям з проблемами слуху користуватися під час звернення до Мінсоцполітики послугами сурдоперекладу в онлайн-режимі за допомогою відеозв’язку. Це значно спрощує їхню комунікацію з державою з питань соціального захисту, соціальних послуг та інших питань, важливих для повноцінного життя. Щомісяця декілька сотень людей отримують необхідну допомогу від держави завдяки цьому проекту. У найближчих планах – масштабувати його на всі заклади соціальної інфраструктури.

  Проект “Працюй вільно” запрацював місяць тому. Це портал, який має три складові: навчання, працевлаштування та інтерактивна мапа доступності закладів та установ. Він комплексно допомагає у працевлаштуванні людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця: від навчання під потреби конкретного роботодавця до пошуку роботи, від співбесіди в режимі онлайн (за потреби із сурдоперекладом), до організації супроводу на робочому місці. Це комунікаційний майданчик, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці – кваліфікованих та мотивованих працівників.

  “Працюй вільно” – це питання працевлаштування більше 1 млн. людей з інвалідністю. Цей проект допомагає познайомити соціально відповідального роботодавця з людиною з інвалідністю, щоб люди з інвалідністю були затребувані на ринку праці. Це майданчик для зручної, швидкої комунікації та пошуку роботи”, – підкреслила Марина Лазебна.

  Офіс Ради Європи в України системно підтримував і надавав методологічну, інформаційну, аналітичну та консультативну допомогу у реформуванні системи соціального захисту, направлену на забезпечення прав людей поважного віку, дітей, людей з інвалідністю, забезпечення гендерної рівності, запобігання та протидію домашньому насильству.

  Міністр соціальної політики наголосила на необхідності продовження співпраці для розбудови безбар’єрної України. “Розвиток соціальних прав – це ключове завдання в усіх наших реформах, які сьогодні проводить Міністерство соціальної політики і Уряд”, – зазначила вона.