• In English
 • Марина Лазебна: Дитина, її благополуччя і безпека мають стояти в центрі уваги
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 01 червня 2020 року о 19:49

  Сьогодні на спеціальному засіданні Уряду «Разом заради дітей» було прийнято цілу низку актів законодавства для посилення захисту прав наших маленьких громадян, їх безпечного зростання, зокрема, передбачено комплекс заходів для підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також комплексного удосконалення механізмів допомоги сім’ям з дітьми. 

  Загалом на засіданні Уряду було схвалено 8 законопроектів, прийнято 17 постанов та 2 розпорядження за такими основними напрямами:

  1.    Безпека дітей, захист від жорсткого поводження, і включення дітей до прийняття рішень, які їх стосуються. 

  2.    Реформа системи догляду і виховання дітей (ДІ).

  3.    Створення умов для виховання дітей та дітей з інвалідністю, які залишилися без батьків, в сімейних формах виховання.

  4.    Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  5.    Створення благополучного середовища для виховання дитини в громаді.

  Окремо Міністр соціальної політики Марина Лазебна звернулася до керівників органів місцевого самоврядування: 

  «Хочу зараз звернутися і попросити Вас проявити політичну волю та поставитися з усією відповідальністю до розвитку превентивних соціальних послуг для сімей і дітей у ваших громадах та надавати допомогу сім’ям з дітьми ще на ранніх етапах вразливості. 

  Будь-ласка, поставте у центр уваги дитину, її благополуччя і безпеку, втілюйте в життя рішення, щоб наші діти були щасливими, почувалися спокійно і впевнено.

  Розвивайте систему соціальних послуг у своїх громадах. Щоб своєчасно виявити сім’ї, які потребують підтримки, ми спільно маємо допомогти батькам підвищити свій виховний потенціал, створити умови, щоб діти могли навчатися у школі за місцем проживання».