• In English
 • Майже три чверті експорту Буковини надходить до ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 березня 2019 року о 15:47

  Майже три чверті експорту продукції (72,4%), виробленої в Чернівецькій області, надходить до країн Європейського Союзу. Це один із найкращих показників в Україні та значно вищий від загального в Україні (42%). На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі зі студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

  Обсяги загального експорту продукції Чернівецької області за минулий рік зросли на 33,6% та сягнули 209,1 млн дол. США (до ЄС – 144,9 млн дол. США). Також розширився перелік країн, що імпортують українські товари. «Це свідчить про те, що підвищується якість та конкурентоспроможність українського виробника», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона також наголосила, що в Чернівецькій області працює понад 185 підприємств з іноземним капіталом із 38 країн світу, переважна більшість яких - країни ЄС.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна є одним з найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. У Чернівецькій області, зокрема, зростає виробництво плодово-ягідних культур. Із 2015 року виробництво зросло майже в 1,4 раза (до 245,9 тис. тонн в 2018 році). Підприємства області є лідерами із заготівлі, переробки та експорту грибів, ягід і фруктів, а за валовим виробництвом плодово-ягідної продукції Буковина посідає друге місце серед регіонів України, за урожайністю – 4-те місце.

  Говорячи про поступ європейської інтеграції України, Іванна Климпуш-Цинцадзе зупинилася на перевагах, які отримують українці завдяки цим змінам. Окрім вигод, які надає Зона вільної торгівлі, – це багато інших сфер. «Вже сьогодні кожен громадянин може відчути ті переваги, які несе зближення з ЄС. Це і впровадження європейських стандартів, і практик у всі сфери: від освіти, держуправління до ведення бізнесу та захисту прав споживачів. Ми вже почали забувати, що колись навіть для короткого візиту в ЄС доводилося стояти у довгих чергах по візу», – зазначила вона.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, Чернівецька область демонструє високі результати за основними напрямами реформування, зокрема, децентралізації, реформах охорони здоров’я та освіти, розвитку промислового потенціалу області. Конкретним результатом цих перетворень є збільшення місцевих бюджетів, покращення інфраструктури, створення нових робочих місць та зростання заробітної плати.

  В області реалізуються 14 проектів із залученням міжнародної технічної допомоги загальною вартістю понад 9 млн євро. Серед партнерів – Євросоюз, ООН, міжнародні фінансові організації, Австрійська агенція розвитку, Німецьке товариство міжнародного співробітництва. Проекти спрямовані на реалізацію конкретних практичних заходів, які покращують життя людей на місцях (енергозбереження в школах і дитячих садках, відновлення вуличного освітлення, водо- та теплопостачання тощо).

  Іванна Климпуш-Цинцадзе також окремо зупинилася на можливостях, які дає євроінтеграція молоді. «Українці отримали доступ до низки освітніх, культурних, наукових програм ЄС. Приємно було дізнатися, що ваші університети повноцінно використовують ці переваги. Знаю про плідну міжнародну співпрацю університетів з десятками іноземних навчальних закладів та науковими установами. Вам пощастило навчатися в українських вишах, які не лише знають про такі проекти, як ТЕМПУС, Еразмус Мундус, Програма Жана Моне, а й вже активно беруть у них участь, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Налагодження активної міжнародної освітньої та наукової співпраці є обов’язковою умовою сучасної вищої освіти».

  Вона запросила молодь долучатися до роботи в новій державній службі, а також скористатися програмами ЄС для молоді та молодих підприємців, на кшталт програми «Еразмус для молодих підприємців», яка дає можливість навчатися у досвідчених керівників малого бізнесу у європейських країнах, а також COSME (Competitiveness of SMEs), яка надає підтримку розвитку малого та середнього бізнесу.

  Довідково

  Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича заснований у 1875 році указом імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа на основі теологічного інституту, що існував із 1827 року. Сьогодні в Університеті функціонує 2 інститути: Інститут біології, хімії та біоресурсів та Інститут фізико-технічних і комп’ютерних наук, а також 11 факультетів. Підготовка майже 20 тисяч студентів здійснюється за 54 напрямами, 69 спеціальностями. Функціонує 87 кафедр. Навчально-виховний процес та наукову роботу забезпечують 1200 викладачів.

  Викладачі і студенти беруть участь у спільних наукових програмах, які здійснюються згідно з угодами про творчу співпрацю з провідними навчальними закладами та науковими інституціями США, Канади, країн ЄС тощо. Партнерами ЧНУ ім. Ю. Федьковича є 168 науково-навчальних закладів, з якими підписано угоди про співпрацю. Партнерами університету в межах програми Еразмус+ є 30 навчально-наукових закладів з країн Європи.

  28 червня 2011 року 35 сесія Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включила Архітектурний ансамбль Резиденції митрополитів Буковини і Далмації (нині Центральний корпус університету) до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ – це вищий навчальний заклад Буковини, в якому навчається близько 2500 студентів, у тому числі за 9 магістерськими програмами навчається 630 студентів. Здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців для торгівлі, фінансових установ, органів державної казначейської служби, маркетингових служб, готельних і туристичних комплексів, підприємств ресторанного бізнесу, міжнародних організацій за такими спеціальностями та освітніми програмами, як економіка, міжнародні економічні відносини; облік і оподаткування, фінанси, банківська справа та страхування; менеджмент, маркетинг тощо.

  За угодами з іноземними ЗВО інститут співпрацює з партнерами з Австрії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Латвії, Молдови, Північного Кіпру, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Чехії (всього 28 угод). Викладачі та студенти ЧТЕІ постійно беруть участь у програмах академічної мобільності (Еразмус+), Програмі співробітництва між Міністерством освіти Словацької Республіки та Міністерством освіти і науки України, інших стипендіальних програмах, що фінансуються міжнародними організаціями, зокрема, у стипендіальній програмі ім. Лейна Кіркланда проводяться обміни студентами та викладачами в межах спільних засідань наукових гуртків, туристичних клубів тощо.

  Майже три чверті експорту Буковини надходить до ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Майже три чверті експорту Буковини надходить до ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Майже три чверті експорту Буковини надходить до ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Майже три чверті експорту Буковини надходить до ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе