• In English
 • Лілія Гриневич: За Законом з 2019 року приватні школи мають отримувати гроші з держбюджету на навчання кожної дитини, але спільнота має запропонувати механізм
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 19 квітня 2018 року о 19:28

  У новий Закон «Про освіту» закладено низку прогресивних норм, які потребують змін бюджетного законодавства, а значить часу та дискусій у парламенті, і принцип «гроші ходять за дитиною» для приватних шкіл один із них. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 19 квітня 2018 року, під час Міжнародної конференції Європейської ради незалежних шкіл.

  «Хороший закон, якщо він правильно імплементується, повноцінно набуває чинності протягом 2-5 років після прийняття. Зокрема, Законом «Про освіту» передбачено, що принцип «гроші ходять за дитиною» буде впроваджено з 2019 року. І це можливо, якщо професійна спільнота запропонує виважену пропозицію щодо скерування цієї субвенції», – наголосила Лілія Гриневич.

  Вона пояснила, що спільнота приватних шкіл має тверезо оцінювати можливості і розуміти, що пропозиція про спрямування коштів у приватні школи з платою під тисячу доларів у місяць навряд чи буде підтримана Парламентом.

  «Більшість приватних шкіл сконцентровано у великих містах, в оазах шкільництва. Гадаю, багатьом дуже важко зрозуміти, які школи у нас бувають у сільських територіях. А там в Україні сконцентровано майже 70% закладів. У цих умовах ми не можемо давати субвенцію приватним школам з високою платою за навчання. Або ж потрібно відпрацювати інший механізм, який би, наприклад, дозволяв скеровувати субвенцію у такі школи, але під гарантії соціальної відповідальності. Так, це може бути вимога безкоштовного зарахування певного відсотку дітей з особливими освітніми потребами тощо. Нам разом зі спільнотою потрібно прописати правильний механізм для таких шкіл, який враховував би сучасний контекст», – зазначила Лілія Гриневич.

  Міністр також додала, що вдячна соціально відповідальним приватним школам, які активно допомагали у формуванні і супроводі реформи Нова українська школа.

  «Думаю, усі ви розумієте, що яких успішних випускників ви не підготували б, вони житимуть в оточенні людей, які переважно закінчили державну школу. І саме це оточення здебільшого формує наш навколишній світ. Ці люди стануть суддями, прокурорами, державними службовцями. Саме тому наша державна школа має стати однією з кращих, бо це запорука успіху держави», –  підкреслила Лілія Гриневич.

   Нагадуємо, що відтепер для зарахування дитини до дитячого садочка або школи потрібно надавати медичну довідку форми № 086-1/о https://mon.gov.ua/ua/news/medichna-dovidka-dlya-zarahuvannya-v-shkolu-poshiryuyetsya-j-na-zarahuvannya-v-ditsadok-rozyasnennya-moz-na-zapit-minosviti