• In English
  • Україна та Литва розширять взаємодію в сферах освіти військових та реагування на кібер-загрози
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 квітня 2018 року о 20:50

    Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до Литовської республіки зустрілася з Міністром оборони Литви Рамунасом Кароблісом.

    Сторони обговорили питання можливої взаємодії у сфері кібер-захисту, військової освіти, стану реформування оборонно-безпекового сектору України, протидії гібридним загрозам. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що для України надзвичайно корисним би був досвід Литви у подоланні труднощів, пов’язаних з удосконаленням системи координації між виконавчою та керівною ланками сектору безпеки і оборони.

    Віце-прем’єр-міністр висловила вдячність Литві за внесок в ефективну роботу групи стратегічних радників високого рівня з Міноборони України (до групи входить представник Литви).

    Окрему увагу на зустрічі було приділено поточному статусу Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (ЛитПолУкрбриг) та її можливої участі в операціях НАТО.

    Учасники зустрічі також обговорили підходи до посилення взаємодії в підготовці інструкторами збройних сил Литви українських військових та участі в освітніх програмах, спрямованих на запровадження нових методів викладання і переходу від радянських стандартів в українських навчальних закладах силового блоку.

    Рамунас Каробліс поділився враженнями від відвідання минулого тижня підконтрольної Україні частини Донецької області, зокрема, Авдіївки. Під час візиту литовська делегація ознайомилася з ситуацією в зоні конфлікту та передала військовим допомогу від литовського уряду та громадських організацій. «Я вражений відданістю та героїзмом українських військових на східному рубежі, де я днями був і особисто все бачив на власні очі», - зазначив литовський міністр оборони. Він додав, що Литва лишається відданою у своїй підтримці України і продовжуватиме у подальшому вживати санкції проти Росії.

    Також Рамунас Каробліс поінформував про принципово новий проект Міністерства оброни Литви щодо створення груп швидкого реагування на кібер-загрози EU-PESCO. Важливо, що до цього проекту можуть долучатись не тільки ІТ-фахівці з країн ЄС та НАТО, але й країни-партнери.

    Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала литовській стороні за її чітку і тверду підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і висловила впевненість у тому, що позиція Литовської Республіки залишатиметься сильною і незмінною.

    Обговорюючи ситуацію на Сході України, Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що російські пропозиції щодо організації обмеженої місії ООН на Донбасі - це просто зловживання інструментарієм ООН, метою якого є легітимізація наслідків агресії РФ. За словами Віце-прем’єр-міністра, дії РФ протягом всього конфлікту свідчать про те, що вона не збирається виконувати Мінські домовленості та не прагне мирного врегулювання. Навпаки, Росія продовжує зміцнювати свою військову присутність на Донбасі. Зайвим свідченням того, що РФ не прагне миру є те, що російські військові офіцери все ще не повернулися до Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Такі дії посилюють ризики для безпеки на окупованих територіях Донбасу, зокрема для спостерігачів СММ ОБСЄ, яких терористи так званих ЛНР та ДНР постійно залякують і провокують, обмежують свободу їх пересування.

    Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що Україна залишається прихильником мирного врегулювання в Донбасі політично-дипломатичними засобами. «З 2015 року Україна виступає за повноцінну операцію ООН з підтримання миру в зонах, постраждалих від конфлікту, для адекватного забезпечення захисту людей», – нагадала Віце-прем’єр-міністр. Вона наголосила на тому, що повноцінна миротворча місія ООН для того, аби бути ефективною, повинна бути у всіх окупованих Росією районах Донбасу, в тому числі вздовж неконтрольованої частини кордону. Місія ООН повинна працювати за принципами миротворчої діяльності ООН (держава агресора та сторона конфлікту не можуть мати своїх представників у місії, членами місії можуть бути лише нейтральні та неупереджені країни тощо).

    Україна та Литва розширять взаємодію в сферах освіти військових та реагування на кібер-загрози