• In English
 • Лев Парцхаладзе: Місцева влада не повинна відходити від прямої відповідальності за забезпечення жителів необхідною соцінфраструктурою

  Належний розвиток соціальної інфраструктури в населених пунктах і забезпеченість жителів необхідними місцями у школах та дитсадках – це в першу чергу зобов’язання місцевої влади, а не будівельних компаній, які зводять нове житло. Саме вона повинна контролювати співвідношення житлової забудови і будівництва необхідної соціальної інфраструктури на місцях через видачу містобудівних умов та обмежень.

  На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе в ефірі OBOZ-TV.

  «Сьогодні у великих містах є гостра проблема диспропорції між будівництвом житла і соцінфраструктури. І маємо багато ситуацій, коли, наприклад, у Київській області, у Вишневому, побудували величезний житловий комплекс, а місць у школах і дитсадках катастрофічно не вистачає. Діти вчаться не в 2, а навіть в 3 зміни, а соцінфраструктури в цьому мікрорайоні в 6 разів менше, ніж могло би бути. І ця проблема спостерігається майже в усіх обласних центрах України. Це питання місцевої влади, яка видає містобудівні умови. У першу чергу саме вона повинна контролювати, щоб в тому чи іншому місті будувалися дитячі садочки і школи паралельно з житловою забудовою. І вона не повинна дозволяти будувати житло, якщо немає забезпеченості соцінфраструктурою», – сказав він.

  Відтак сьогодні за статистикою приблизно 50% міських шкіл є переповненими, в класах – понад 27 учнів, а школярі змушені навчатися в 2 і більше змін. Для прикладу, у Рівному майже 98% шкіл є переповненими, в Ужгороді цей процент сягає майже 97%, у Луцьку – 93%, Хмельницькому – 88%, Івано-Франківську – 86%.

  Для виходу із цієї ситуації Мінрегіон розробив наступний план дій. «Треба зробити декілька важливих речей. По-перше, кожне місто повинно мати генплан розвитку на 25-50 років, по-друге, розробляється зонінг або детальний план території, де чітко прописані ці розрахунки», – зауважив Лев Парцхаладзе.

  Крім цього, також пропонується:

  - посилити контроль місцевої влади за виконанням вимог чинного ДБН «Планування і забудова територій» щодо забезпечення необхідної кількості місць у дитсадках та школах на 1000 жителів, а також дотримання радіусу пішохідної доступності;

  (згідно з новими ДБН, які діють з 1 вересня 2018 року, розраховані показники забезпечення місцями в школах та дитячих садках становлять:

  на 1000 жителів не менш ніж 135 місць у школах;

  на 1000 жителів не менше 38 місць у дитячих садках.

  При цьому радіус пішохідної доступності до школи має бути до 750 метрів, до дитсадка – 300 метрів. Державні будівельні норми є обов'язковими до виконання);

  - дозволити розміщувати невеликі вбудовані початкові школи там, де немає можливості побудувати окремий заклад;

  - перевіряти надані містобудівні умови та обмеження на відповідність чинній містобудівній документації та ДБН;

  - анульовувати сертифікати відповідальних виконавців робіт (архітекторів, проектувальників, експертів) за порушення чинного містобудівного законодавства, у тому числі, ДБН;

  - заборонити можливість розробляти детальні плани територій (ДПТ) без їх відповідності актуальним генпланам;

  - забороняти надавати земельні ділянки державної та комунальної власності без затвердженого ДПТ або зонінгу.