• In English
 • Лев Парцхаладзе: Місцева влада має вводити «зелені лінії» в генплани населених пунктів

  Для того, щоб унеможливити забудову в цінних ландшафтних, рекреаційних та озеленених зонах, органи влади на місцях повинні якомога швидше вносити зміни в актуальні генеральні плани населених пунктів та ввести окремий розділ, де чітко окреслені зелені зони, в межах яких заборонене будівництво – так звані «зелені лінії».

  Про це розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у інтерв’ю «РБК-Україна».

  «Ми ввели нові державні будівельні норми щодо планування і забудови територій. Приміром, з’явилося таке поняття, як «зелена лінія» – це фактично окреслення всіх зелених зон, в яких будівництво забороняється. Щоб не було конфліктів, коли забудовнику дозволяють будувати в таких місцях. І міста повинні вже змінювати генеральні плани і вводити нові розділи з цими лініями обмеження», – сказав він.

  Це дозволить у першу чергу зберегти озеленені території від хаотичної забудови, а також зробити гармонійним вигляд українських населених пунктів із зеленими зонами.

  ДБН «Планування і забудова територій» набули чинності 1 вересня 2018 року і вперше ввели обов’язкові обмеження забудови в населених пунктах. Окрім «зелених ліній», це «блакитні лінії», які регулюють силует забудови і обмежують її за висотністю. А також «жовті ліні», які введені з метою безпеки у разі можливого руйнування будівель.

  Довідково

  Нові ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» були розроблені на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року. Вони офіційно набули чинності 1 вересня 2018 року. Крім цього, з 1 жовтня 2019 року на заміну цих норм почнуть діяти нові ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», які зберігають ті ж самі вимоги щодо ліній обмежень забудови в населених пунктах.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.