• In English
 • Лев Парцхаладзе: Маю надію, новий законопроект щодо реконструкції застарілого житла в Україні зможе почати працювати через 3-4 роки

  Перші реалізовані проекти з реконструкції застарілого житла в Україні можуть почати з’являтися вже через 3-4 роки. Для цього потрібно в першу чергу, щоб Верховна Рада підтримала новий законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

  Про це розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе в інтерв’ю виданню «OBOZREVATEL».

  «По-перше, треба, щоб у Раді підтримали новий законопроект про реконструкцію «хрущовок». Після цього місцева влада повинна розробити програму такої комплексної реконструкції. Сподіваюся, що 3-4 роки – і ми побачимо перший результат», — сказав він.

  Лев Парцхаладзе розповів, що чинний на сьогодні Закон «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» 2006 року виявився неефективним і так і не запустив процес реновації «хрущовок» на практиці. «Ухвалений у 2006 році закон не дає можливості вирішити проблему. Перша причина – в ньому прописано обов'язкову згоду на переселення всіх 100% людей, які проживають там. Крім того, прописаний коефіцієнт 1,5 – якщо у вас квартира площею 100 квадратних метрів, то вам необхідно надати площу 150 квадратних метрів. Такої економічної можливості немає», – пояснив заступник Міністра. Тому Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя та за активної участі експертів, фахівців та громадськості був розроблений новий ефективний законопроект.

  Лев Парцхаладзе наголосив на тому, що проблема застарілого житла в Україні загострюється з кожним роком і потребує першочергового вирішення. Адже вже із близько 1 млрд кв. м житлового фонду приблизно 70-80% мають застарілий інфраструктурний стан.

  Довідково

  Новий законопроект розроблений Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя. Він має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці. Зокрема:

  · враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише до 5 поверхів;

  · визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;

  · розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;

  · визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;

  · удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;

  · передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

  Із законопроектом можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/2FkaCoZ