• In English
 • Культура та національна ідентичність – речі, які маємо розвивати, як велика країна, – Глава Уряду на зустрічі з українською діаспорою Словаччини
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 квітня 2019 року о 15:47

  Україна – велика 45-мільйонна країна, яка має багато речей, які потрібно розвивати, – і в політиці, і в економіці, і особливо в культурі. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками української діаспори Словацької Республіки.

  На сьогодні у Словаччині проживають близько 8 тис. етнічних українців – вихідців із Центральної та Західної України. Найбільш чисельною та представницькою організацією закордонних українців у Словаччині є Союз русинів-українців. Тут працює Спілка українських письменників Словаччини, є 7 середніх навчальних закладів з вивченням української мови і літератури, у тому числі Об’єднана школа-гімназія ім. Т.Шевченка м. Пряшів з українською мовою навчання, працюють кілька народних ансамблів, друкуються кілька газет, є своя радіостанція.

  Володимир Гройсман повідомив про результати перемовин з Прем’єр-міністром Словаччини Петером Пеллегріні і доповів, що домовився про надання приміщення для українського культурного центру, а також встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі Братислави.

  «У нас є спеціальна програма підтримки закордонних українців. Її обсяг фінансування становить 100 млн грн. Ми велика країна, і у нас є багато речей, які маємо розвивати – і в політиці, і в економіці, і в культурі. Для мене це не просто слова», - сказав Володимир Гройсман.

  За його словами, свою культуру та ідентичність «треба зберігати» і брати приклад з представників української діаспори Словаччини, більшість з яких – діти та онуки українців, які покинули батьківщину десятки років тому.

  «Я прихиляю голову перед тими, хто зберіг на відстані від батьківщини свою мову, культуру. Особливо поважаю дітей, які народилися на чужині, але є носіями рідної мови, культури і традицій», - додав Володимир Гройсман.

  Він додав, що українців по світу понад 65 мільйонів. І з усіма ними треба працювати – системно, злагоджено і з розумінням того, що активна і єдина позиція закордонних українців, їх народна дипломатія може не просто допомогти Україні, а бути подекуди ефективнішою за традиційну дипломатію.

  Культура та національна ідентичність – речі, які маємо розвивати, як велика країна, – Глава Уряду на зустрічі з українською діаспорою Словаччини Культура та національна ідентичність – речі, які маємо розвивати, як велика країна, – Глава Уряду на зустрічі з українською діаспорою Словаччини