• In English
 • “Культура діалогу”: Ключові тези першого Національного круглого столу

  У Києві за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики пройшов перший Національний круглий стіл, темою якого стала "Культура діалогу".

  Українські науковці, інтелектуали, лідери суспільної думки провели продуктивну дискусію, під час якої шукали шляхи до національної єдності. Публікуємо ключові тези їх виступів.

  Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України:

  «Відмінна риса українського вільного суспільства в тому, що ми можемо кричати одне на одного, можемо не погоджуватись один із одним, але врешті-решт сідаємо і розмовляємо. І це відмінна риса, в тому числі, й від наших сусідів, із якими у нас війна, бо вони можуть робити лише так, аби підкорялися їхній силі і думка не була вільною. Я би дуже хотів, щоби ми показали цими круглими столами нашому суспільству, що можемо не лише кричати один на одного в телевізійних ефірах, а й слухати одне одного, вміти знаходити нові наративи, які дозволять нашому суспільству, незважаючи на те, що воно різне, бути єдиним.

  Анатолій Єрмоленко, директор Інституту філософії НАН України ім. Г.С. Сковороди

  Для того, щоб ми могли розвивати культуру діалогу, ми маємо керуватись певними вимогами. Аргументативний дискурс чи діалог вимагає, по-перше, ретельного пошуку фактів, даних, що утворюють емпіричні базиси думки, твердження – отже, пошук істини. Тож перша настанова така – шукай вагомішого аргументу на шляху до істини. Друга вимога – утримуйся від своїх емоцій; від умовиводів, зроблених нашвидкуруч; від примусу, соціальних і, зокрема, цифрових технологій; некритичних своїх або партійних тверджень у громадському просторі. І з цього випливає третя соціальна вимога діалогу – завжди поважай людську гідність усіх тих, про кого ти говориш або пишеш – хай це будуть можновладці, хай це будуть пересічні громадяни.

  Більше коментарів за посиланням