• In English
 • Країни G7 готові долучитися до моніторингу впровадження реформи містобудування, – Олександр Кубраков

  Відбулася робоча зустріч представників посольств країн G7.  У зустрічі також взяли участь Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України  Олександр Кубраков та Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. У фокусі розмови - цифровізація сфери будівництва та ефективного управління процесами відбудови. 
  «Ухвалення закону викликало бурхливе обговорення в суспільстві і це правильний і потрібний процес. Сьогодні ми змінюємо сам підхід до містобудівної галузі і цифровізуємо процеси видачі дозвільної документації, прийняття обʼєктів в експлуатацію, а також контроль за ходом будівництва. Ми створюємо таку реформу для прозорості усіх процесів і самі відкриті для експертного діалогу. Наступний етап – імплементація. Я відкрито запрошую представників країн G7 й усіх стейхолдерів галузі: профільних асоціацій, бізнесу, антикорупційних організацій до створення моніторингової групи, яка контролюватиме хід впровадження для спільної реформи та розробки підзаконних актів, необхідних для запуску закону», – прокоментував Олександр Кубраков.
  Також він зазначив, що у законопроекті враховані усі зауваження від НАЗК у повному обсязі. 
  Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров нагадав, що перші етапи реформи почались ще 2 роки зі створення Порталу державної електронної системи у сфері будівництва. 
  «Коли ми починали, Реєстр обʼєктів будівництва знаходився у приватних руках закордоном, а хабарі буквально прописувались у системі. Сьогодні ми вже змінили це, створивши таку електронну систему, яка фіксує кожну дію або будемо бачити бездіяльність чиновників. Ми цифровізували послуги, які надає держава і кількість наданих послуг вже понад 134 тисячі.
  Зараз Законом № 5655 планується цифровізація тих послуг, які надає місцева влада. Це по суті новий етап реформи містобудівної галузі. Вважаю її найбільшою антикорупційною за останні роки», – сказав Михайло Федоров. 
  Також Михайло Федоров підкреслив, що готовий до будь-якого аудиту процесу цифровізації галузі.
  У свою чергу, посли країн G7 запевнили у готовності долучитися до моніторингу впровадження реформи та зауважили на її своєчасності та важливості для України. Зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН Анка Фельдгузен зазначила, що питання післявоєнного відновлення гостро постане перед більшістю регіонів України, а збереження повноважень місцевої влади – важливий крок для виконання закону про децентралізацію. 
  «При виконанні реформи важливо врахувати думку місцевих громад і зберегти їхні повноваження. Разом з тим, погоджуюсь, що цифровізація дієвий інструмент у подоланні корупції і ми повністю підтримуємо перехід від паперової бюрократії до технологічних і прозорих процесів у галузі будівництва», – підсумувала Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина. 
  Довідково
  Закон № 5655 було прийнято у Верховній Раді 13 грудня і зараз він знаходиться на підписі у Президента України.