• In English
 • Концепт оновлення архітектури планувальних документів: експертне обговорення аналітичної частини

  За підсумками першого обговорення Концепту Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, спільно з експертами SURGe Project, опрацювало понад 200 експертних коментарів, окремі аналітичні записки та коментарі від програм та ініціатив партнерів з розвитку: HOVERLA/проект USAID в Україні, Програма DOBRE, Швейцарсько-український проект DECIDE, ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, Антикорупційної ініціативи ЄС, а також асоціацій місцевого самоврядування.

  Головне завдання на цьому етапі – аналіз поточної ситуації в питанні планувальних документів, визначення найбільш критичних питань, які потребують детального обговорення та напрацювання рішень.

  Ключові фактори оновлення архітектури планувальних документів:

  Процес євроінтеграції – синхронізація планування з вимогами, практиками та інвестиційними інструментами ЄС, з фокусом на політику згуртованості.

  Впровадження цифрових інструментів – Геоінформаційна система моніторингу та оцінки регіонального розвитку (ГІС), Реєстр пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ), Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням – які мають полегшити роботу громад у частині планування, управління проектами та залученні фінансування.

  Потреба в узгодженні позицій всіх учасників процесу – асоціацій громад, експертного середовища, міжнародних партнерів, громадськості – щодо єдиного бачення оновленої архітектури планувальних документів, враховуючи реалії воєнного часу та потреби у відновленні громад і територій.

  «Сьогодні ми визначаємо пріоритетні теми і напрямки в межах до трьох ключових тематик: стратегічного, просторового та бюджетного планування. Для нас важливо забезпечити максимальну інклюзивність процесу на всіх етапах, інтегрувати у загальне бачення змін принципи та практики, на які спирається ЄС, а головне – врахувати побажання та пріоритети територіальних громад. Тобто мета не лише спростити – але зробити планування ефективнішим, прозорішим, орієнтованим на результат», — зазначила заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна.

  Більше читайте на сайті Мінінфраструктури.