• In English
 • Комітет ВРУ з питань культури і духовності ініціюватиме забезпечення фінансування Київського державного хореографічного училища з держбюджету
  Міністерство культури України, опубліковано 22 грудня 2017 року о 12:20

  Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності вирішив ініціювати внесення змін до Бюджетного кодексу України для забезпечення фінансування Київського державного хореографічного училища за рахунок Державного бюджету у 2018 році та підтримав висловлену керівництвом Міністерства культури України ініціативу щодо поступового перетворення Київського державного хореографічного училища на Українську академію балету.

  Таке рішення Комітету було прийнято під час виїзного засідання з метою розгляду та обговорення проблем фінансування та підпорядкування основного навчального закладу у галузі балету – Київського державного хореографічного училища.

  Наразі Київське державне хореографічне училище включене до Переліку закладів освіти, які передаються на фінансування з місцевих бюджетів (додаток № 10 до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік»).

  Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що реалізація рішення про передачу Київського державного хореографічного училища до комунальної власності призведе до втрати національної балетної школи та єдиного в Україні спеціалізованого закладу з підготовки артистів балету, обмежить доступ до цієї освіти дітей не з міста Києва. А також потребуватиме значних видатків з Державного бюджету на розподіл комунікацій між училищем та Київською державною середньою спеціалізованою школою-інтернатом імені М. В. Лисенка, оскільки має спільне господарство (навчальні та житлові корпуси інтернату, їдальню),  що ускладнює поділ комунікацій між цими закладами.

  «Училище здійснює цільову підготовку артистів балету для 4-х національних театрів опери та балету в Києві, Львові, Одесі, Харкові.  І рівень підготовки артистів балету є дуже високим, що дозволяє випускникам виконувати сольні партії відразу після завершення навчання», - повідомив Євген Нищук.

  «Окрім того, Київське хореографічне училище здійснює прийом обдарованих дітей з різних регіонів України, приймає на навчання дітей до основної школи  і таким чином забезпечує формування якісного артиста балету в безперервному процесі до отримання ним професійної кваліфікації. По-суті, це єдиний в Україні спеціалізований заклад з підготовки артистів балету, який прославляє українську національну балетну школу по всьому світу. Наш обов’язок зберегти цей осередок хореографічного мистецтва України та з часом перетворити її на національну Академію балету».