• In English
 • Коментар речника МЗС України Олега Ніколенка щодо посилення санкційного тиску ЄС на росію
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 02 березня 2023 року о 17:22

  Санкції відіграють критичну роль в протидії агресії рф. Вони мають на меті позбавити російську державу та її воєнну машину ресурсів задля ведення війни проти України, підриву миру та безпеки в Європі.

  Ми надзвичайно вдячні Європейському Союзу за лідерство в питанні накладення безпрецедентних санкцій проти росії. За рік повномасштабного вторгнення ЄС вже ухвалив 10 санкційних пакетів. Пакет від 24 лютого суттєво розширив список російських фізичних та юридичних осіб, заборонив новим російським ЗМІ мовлення на території ЄС.

  Водночас до 10-го санкційного пакету не увійшла низка інших елементів, на яких наполягала Україна: ядерна енергетика, зокрема подальше обмеження діяльності корпорації “Росатом”, причетної до окупації Запорізької атомної станції, ІТ-технології, продаж діамантів, морська логістика.

  Реальність така, що росія досі має доступ до величезних фінансових та технологічних ресурсів. А це - сотні мільйонів доларів, які вона спрямовує на вбивство цивільного населення та знищення інфраструктури в Україні.

  Тому не час послаблювати санкційний тиск, допоки триває війна в серці Європи. Жодним чином не зменшуючи важливість усунення лазівок для обходу санкцій, ми переконані, що ЄС має якнайшвидше розпочати підготовку до ухвалення наступного, 11-го пакету санкцій.

  Ми також підтримуємо розширення санкційної коаліції, зокрема шляхом залучення країн Азії та Латинської Америки.

  Посилення санкційного тиску та забезпечення дотримання вже чинних обмежень мають йти паралельними треками і доповнювати один одного.