• In English
 • Держенергоефективності та ПРООН обговорили шляхи розробки національної інформаційної системи енергомоніторингу та енергоменеджменту

  Голова Держенергоефективності Валерій Безус разом із представниками Проекту ПРООН продовжують активну співпрацю задля системного розвитку сфери енергоефективності в Україні. Особливий фокус уваги приділено створенню національної інформаційної системи енергомоніторингу та енергоменеджменту.

  Це питання детально розглянули сторони під час робочої зустрічі «Обмін мінімальним набором даних між локальними операторами та Національною системою енергоменеджменту».

  «На сьогодні перед нами стоять надзвичайно потужні виклики в енергоефективності. Найголовніший полягає в імплементації європейських директив та виконанні Закону України «Про енергоефективність». Серед вагомих компонентів цього Закону – система енергоменеджменту та національна система моніторингу енергоефективності, які є фундаментальними плитами у розбудові системи енергоефективності в Україні», – зауважив Голова Агентства.

  Так, на виконання статті 13 Закону України «Про енергетичну ефективність» маємо вагоме завдання - створити Національну систему моніторингу енергоефективності. Система має стати надійним джерелом систематизованої та достовірної інформації про рівень енергоефективності в Україні та виконання національних цілей у цій сфері.

  «Зрозуміло, що національна система моніторингу енергоефективності не може ефективно існувати не тільки без розбудови локальних систем енергетичного моніторингу, а й без синхронізації і створення національної системи, яка б дала можливість використовувати ці дані всім громадам, всім суб’єктам для прийняття предметних управлінських рішень», – зауважив Валерій Безус.

  Крім того, Голова нагадав учасникам зустрічі, що в Агентстві створено окрему робочу групу із впровадження Національної системи моніторингу енергоефективності і закликав експертів активно долучатися до спільної роботи над виконанням цього важливого для країни й громад завдання.

  Представники Проекту ПРООН, своєю чергою, представили міжнародний досвід та своє бачення щодо створення інформаційної системи енергомоніторингу та енергоменедженту (NEMIS), яка може стати цінним інструментом у т.ч. і для роботи майбутньої Національної системи моніторингу енергоефективності.