• In English
 • Коментар МЗС України щодо рішення Ради ЄС про започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні на підтримку реформ та економічного зростання
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 червня 2018 року о 16:28

  Україна вітає остаточне затвердження Радою ЄС 26 червня ц.р. законодавчого рішення Європарламенту та Ради ЄС про надання Україні нової Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС обсягом 1 млрд євро (МФД 4).

  Україна вдячна Болгарському головуванню за його вагому роль у забезпеченні швидкого та безпроблемного проходження законодавчого розгляду в Раді ЄС. Фактом беззаперечної підтримки України є те, що фактично усі держави-члени ЄС підтримали започаткування нової програми МФД для України.

  Затвердженням Радою ЄС завершено законодавчий розгляд пропозиції щодо МФД 4 для України, який завдяки зусиллям української сторони та наших партнерів в ЄС відбувся в безпрецедентно стислі терміни. 13 червня Європарламент на пленарній сесії 527-ю голосами підтримав надання Україні нової МФД 4, залишивши законодавчу пропозицію Єврокомісії без змін.

  Ми щиро вдячні нашим партнерам в усіх трьох інституціях ЄС за дієву підтримку. Ця підтримка є визнанням наполегливих зусиль України на шляху реформ, а також важливості подальшої фінансової допомоги нашій державі в умовах триваючої російської агресії.