• In English
 • У Луцьку відбулося 17-те засідання Спільної українсько-білоруської демаркаційної комісії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 червня 2018 року о 16:17

  26-27 червня 2018 року в Луцьку проходило 17-те засідання Спільної українсько-білоруської демаркаційної комісії.

  Українську делегацію очолив представник України з питань договірно-правового оформлення державного кордону Сергій Бороденков.

  Делегації підбили підсумки діяльності Спільної комісії за перше півріччя 2018 року і відзначили високий темп виконання запланованих польових робіт. З метою визначення пріоритетів та планування спільної роботи на наступні періоди делегації затвердили Перспективний план демаркації державного кордону між Україною і Республікою Білорусь, розрахований на 2018-2026 роки.

  Українська сторона вітає рішення Спільної комісії започаткувати демаркацію українсько-білоруського державного кордону у зоні відчуження Чорнобильської АЕС у 2019 році. Обопільна готовність розпочати цей процес, незважаючи на безпрецедентні труднощі, пов’язані з радіаційним забрудненням території, свідчить про високий рівень взаємної довіри і взаємодії у відносинах між нашими державами. МЗС України розцінює це рішення як важливий крок на шляху до належного договірно-правового оформлення державного кордону між Україною і Республікою Білорусь.

  Спільна комісія також вітала намір Європейського Союзу виділити фінансування на реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка демаркації державного кордону між Україною і Республікою Білорусь» в рамках Флагманської ініціативи «Інтегроване управління кордонами» ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство» та підтвердила зацікавленість у продовженні тісної співпраці з європейською стороною з метою ефективного використання допомоги для проведення демаркаційних робіт.