• In English
 • Коментар МЗС України до Міжнародного дня вшанування жертв тероризму
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 21 серпня 2021 року о 16:30

  У Міжнародний день вшанування жертв тероризму Україна згадує усіх жертв терористичних нападів. Ми співчуваємо сім'ям, які втратили своїх близьких, та тим, хто став жертвами терактів.

  Україна підтверджує важливість подальшої консолідації міжнародних зусиль з метою протидії тероризму в усіх його формах і проявах та рішуче засуджує його.

  Україна зі свого досвіду знає, яким жорстоким є тероризм: збиття російським ракетним комплексом «БУК» повітряного судна рейсу MH17, що забрало 298 безневинних життів; напади на блокпост поблизу Волновахи та житлові квартали у Краматорську, Маріуполі та Авдіївці; вибухи під час масових мирних зібрань у Харкові та інших містах України.

  Україна продовжує наполягати на тому, що держави, які спонсорують тероризм, мають нести відповідальність за грубе порушення міжнародного права. Боротьба проти окремих терористів та терористичних угруповань є недостатньою, якщо проблема державного тероризму не буде вирішена рішуче та всебічно.

  Усі винні у цих жахливих злочинах, включаючи організаторів і спонсорів тероризму, мають бути притягнуті до відповідальності.