• In English
 • Команда Фонду держмайна зустрілася з представниками Посольства Королівства Нідерландів — домовилися розвивати двосторонню співпрацю в різних напрямках
  Фонд державного майна України, опубліковано 08 квітня 2024 року о 10:16

  Команда ФДМУ на чолі з Віталієм Ковалем зустрілася з представниками Посольства Королівства Нідерландів в Україні. До Фонду держмайна завітала радник з питань сільського господарства Керолайн Спаанс. У ході зустрічі обговорили ряд важливих питань, які сприяли б посиленню двосторонньої співпраці України та Нідерландів.

  На початку зустрічі Голова ФДМУ наголосив: «Ми будемо вдячні за організацію спільних проектів з Нідерландами. Ваш стрибок в аграрному секторі вражає, Україна рада переймати ваш досвід».

  Голова ФДМУ презентував роботу відомства та нові проекти. Окремо обговорили «Land Bank».

  «Сьогодні в управлінні Земельного Банку 386 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Важливо аби вони працювали на економіку країни. Сьогодні відповідно до реформи земельний податок може збільшитися мінімум до 12% від нормативно-грошової оцінки», — наголосив Віталій Коваль.

  Він додав, що старт перших аукціонів передбачається влітку. Також сторони обговорили складнощі, які стоять на шляху запуску реформи. Мова йшла про зміни до законів та інших нормативно-правових актів.

  Між тим Команда ФДМУ презентувала успішні кейси управління державними підприємствами. Гарну роботу демонструють ДП «Конярство України», «Дослідницьке господарство імені 9 травня» та «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб» — найбільший в Україні розплідник риби, що розташований у Черкасах.

  Сторони обговорили навчальні візити співробітників ФДМУ, можливості запуску нових проектів, зокрема у сфері геокадастру.

  Віталій Коваль підсумував, що бачить два рівня співпраці. Перший — інституційна, другий — на рівні державних підприємств. Саме в цих напрямках працюватимуть команди.