• In English
 • Коли викопне паливо перетворилося на зброю, мирний атом є джерелом чистої та надійної енергії, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 вересня 2022 року о 21:05

  У ході робочого візиту до США Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з головним виконавчим директором Westinghouse Electric Company Патріком Фрагманом. Зустріч відбулася у штаб-квартирі компанії у Піттсбурзі.

  У ході зустрічі сторони підтвердили готовність у подальшому зміцненні та розширенні співпраці.

  Герман Галущенко наголосив, що надійне партнерство зі світовим лідером ядерної галузі є запорукою успішного розвитку атомної енергетики в Україні.

  «Через агресивну енергетичну політику росії та водночас завдяки прагненням цивілізованих країн зупинити зміни клімату, атомна енергетика отримала новий шанс для розвитку. Все більше держав підтримують цей тренд. У світі, де викопне паливо використовується як зброя, мирний атом є джерелом чистої та надійної енергії», - зазначив Міністр.

  Він зауважив, що давне партнерство України з компанією Westinghouse стає дедалі міцнішим і охоплює все більше напрямів.

  «Завдяки Westinghouse ми змогли повністю відмовитися від російського ядерного палива, що стало значним кроком для зміцнення нашої енергетичної безпеки. Співпраця з компанією дає широкі можливості для реалізації українського наукового потенціалу в галузі», - наголосив Герман Галущенко.

  Патрік Фрагман своєю чергою відзначив мужність та професійність українських атомників, які вже півроку, в жахливих умовах окупації російськими військами, забезпечують роботу захопленої рф Запорізької АЕС і чи не ціною власного життя утримують світ від ядерної катастрофи.

  -