• In English
 • Прем’єр-міністр України обговорив глобальні виклики з Прем’єр-міністром Іраку
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 вересня 2022 року о 20:12

  На полях 77-ї сесії Генеральної асамблеї ООН Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Республіки Ірак Мустафою Аль-Кадімі.

  Глава українського Уряду підкреслив, що Україна цінує дипломатичні зусилля Іраку в рамках контактної групи Ліги арабських держав стосовно ситуації в нашій державі, спрямовані на припинення розв’язаної рф війни. Денис Шмигаль висловив сподівання, що Ірак продовжить підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема у рамках ООН.

  Сторони обговорили глобальні виклики, пов’язані з російською агресією проти України. Зокрема, Денис Шмигаль наголосив на необхідності міжнародного тиску на росію для продовження «зернової ініціативи» та експорт українського зерна з чорноморських портів.

  «У співпраці з ООН ми вибороли можливість експортувати українське зерно, зокрема в країни Азії та Африки, які цього найбільше потребують. З українських портів вийшло вже 200 суден, і ми закликаємо всі країни продовжувати тиск на росію на міжнародному рівні, аби не дати їй зірвати ініціативу. Це дуже важливо для світової продовольчої безпеки», — підкреслив очільник Уряду України.

  Денис Шмигаль відзначив, що Ірак є важливим і перспективним партнером, і Україна зацікавлена в продовженні взаємовигідної співпраці в різних сферах економіки. Зокрема, одним зі спільних інтересів країн може стати участь іракського бізнесу у післявоєнному відновленні України.

  Мустафа Аль-Кадімі зі свого боку зазначив, що Ірак підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а також виступає за продовження експорту українського зерна. За словами Прем’єр-міністра Іраку, між нашими країнами склалися хороші відносини у сфері освіти й економіки, і вони прагнуть їх розвивати надалі. Ірак також готовий продовжувати надавати гуманітарну підтримку для українців.

  Прем’єр-міністр України обговорив глобальні виклики з Прем’єр-міністром Іраку Прем’єр-міністр України обговорив глобальні виклики з Прем’єр-міністром Іраку Прем’єр-міністр України обговорив глобальні виклики з Прем’єр-міністром Іраку Прем’єр-міністр України обговорив глобальні виклики з Прем’єр-міністром Іраку