• In English
 • Книга була, є і буде тією духовною цінністю, яка формує людську особистість, – Богдан Червак

  Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак 23 травня взяв участь у церемонії відкриття Другої універсальної книжкової виставки-ярмарку «Пошук», яка проходить у Полтаві.

  Виставка-ярмарок розмістилася на п’ятьох поверхах Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. Тут представлені 43 видавництва із 13 областей України. Під час урочистого відкриття дводенного заходу відвідувачам презентували унікальне видання – «Енеїду» Івана Котляревського 1809 року випуску з автографом автора.

  Почесним експонентом книжкової виставки-ярмарку «Пошук» є Республіка Білорусь. Три видавництва із цієї країни презентують свої видавничі новинки. У рамках виставки відбуваються зустрічі з авторами, презентації, обговорення й автограф-сесії.

  Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак наголосив, що виставка набуває статусу загальнонаціональної, адже більше половини областей України представлено на ній.

  «Книга була, є і буде тією духовною цінністю, тим стрижнем, який формує людську особистість, – зазначив Богдан Червак. – Не можна нині уявити сучасну культурну людину, яка не читає українських книжок. Важко переоцінити значення цієї виставки. Так, осередки, де презентують українську книгу, – це Львів, Київ і Харків. Але ми маємо відродити історичну справедливість щодо Полтавщини і до Полтави, бо чимало класиків української літератури народилося на полтавській землі. І абсолютно правильно буде, коли в Україні, на Полтавщині, теж з’явиться масштабна книжкова виставка. Бажаю, щоб вона стала традиційною та її відвідували багато людей».