• In English
 • Зменшення залежності від імпорту традиційних енергоресурсів – необхідна складова енергобезпеки країни

  Зменшення залежності від імпорту традиційних енергоресурсів – необхідна складова енергобезпеки країни. На цьому наголосив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, виступаючи на Форумі з енергетичної безпеки разом із представниками Уряду, Парламенту, Міненерговугілля, ПРООН, бізнесу та експертного середовища.

  «У рамках імплементації Енергостратегії України до 2035 р. Держенергоефктивності продовжує реалізацію вже запроваджених та розробку нових ініціатив у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці», - повідомив Сергій Савчук.

  Водночас все більшої ваги набирає питання зменшення залежності України від імпорту нафти з огляду на низку важливих факторів, зокрема:

  • нафтопродукти в Україні займають перше місце у структурі імпорту;
  • у 2018 р. Україна імпортувала нафтопродуктів на 5,5 млрд доларів, що на 31% більше, ніж у 2017 році (4,2 млрд доларів).

  Ефективним рішенням для зменшення залежності від нафти і нафтопродуктів є створення вітчизняного ринку рідкого біопалива.

  По-перше, це здешевить пальне на ринку. На сьогодні вартість пального із додаванням біоетанолу в середньому на 20% нижча, ніж ціна традиційного бензину. 

  По-друге, Україна володіє достатнім ресурсним і технологічним потенціалом для розвитку ринку рідких біопалив.

  У Парламенті вже зареєстровано розроблений народними депутатами України спільно з Держенергоефективності законопроект № 7348, що передбачає встановлення квот щодо обов'язкової частки біокомпонентів в загальному обсязі продажу моторного палива на митній території України (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62987).

  «Завдяки прийняттю зазначеного законопроекту ми зможемо зменшити імпорт нафтопродуктів  на 400 тис. тонн у рік або заощадити 300 млн доларів щорічно», – наголосив Сергій Савчук.

  Також Агентство працює над розкриттям колосального потенціалу використання сміття як джерела енергії. Започаткування будівництва нових сміттєпереробних заводів та залучення інвестицій у цю сферу дозволить досягти заміщення в еквіваленті до 1 млрд куб. м газу щорічно.