• In English
 • Київ отримав перший із 20-ти трамваїв у рамках угоди між Мінінфраструктури та ЄІБ
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 03 вересня 2021 року о 10:46

  Уже цього понеділка Київ отримав новий 3-секційний низькопідлоговий трамвай. Це перший із 20 трамваїв, що будуть закуплені за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у рамках ініціативи Міністерства інфраструктури України. Мінінфраструктури розпочинає процес розвитку електротранспорту у столиці.

  У рамках угоди, на оновлення трамвайного парку Києва буде спрямовано 24,9 млн євро кредиту. За ці гроші планується закупити двадцять 3-секційних низькопідлогових трамваїв виробництва ТОВ «ТАТРА-ЮГ».

  26-метрові трамваї можуть перевозити близько 300 пасажирів. У вагонах окремо передбачено місця для людей з інвалідністю.

  Перший трамвай моделі К-1Т306 для Києва буде перебувати в Дарницькому депо і після пусконалагоджувальних робіт вийде на маршрут на лівому березі. Усю партію, згідно з графіком, планується поставити КП “Київпастранс” вже до початку 2023 року.

  Яка мета проекту?

  «Для Міністерства інфраструктури спільна угода з Європейським інвестиційним банком - це можливість започаткувати в Україні якісно новий проект, який відповідатиме цінностям безбар’єрності, екоорієнтованості та забезпечення комфорту пасажирів. Ми б хотіли, щоб українські міста були більш проактивними у напрямі розвитку електротранспорту, адже це один із ключових кроків до зниження рівень викидів у мегаполісах», – говорить заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Анна Юрченко.

  Кредит є частиною проекту «Міський громадський транспорт України», який підтримується ЄС та спрямований на поліпшення інфраструктури громадського транспорту в українських містах. Нові трамваї не лише підвищать комфорт пересування жителів та гостей столиці, але й прискорять перехід до більш енергоефективного та екологічного транспорту.

  «Кредит ЄІБ на нові трамваї у Києві сприятиме розвитку екологічно безпечного та стійкого транспорту. Як представники кліматично-орієнтованого банку ЄС ми віримо, що розвиток ефективної системи міського громадського транспорту – один із найкращих способів боротьби із забрудненням та вирішення питань зміни клімату», – зазначив голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.

  Нагадаємо, що Європейський інвестиційний банк є партнером України у фінансуванні інфраструктури громадського транспорту з 2007 р. Проект ЄІБ «Міський громадський транспорт України» (фаза 1) – це рамковий кредит на 200 мільйонів євро для фінансування громадського транспорту в 11 містах України.