• In English
 • Кінологи та вибухотехніки Нацполіції отримали новий службовий спецтранспорт
  Національна поліція України, опубліковано 24 вересня 2020 року о 14:15

  Сьогодні, 24 вересня, Голова Національної поліції України Ігор Клименко передав поліцейським з різних областей сертифікати на 16 службових авто.

  Участь у церемонії вручення спеціалізованих автомобілів взяли перший заступник Голови Нацполіції Євген Коваль, заступник Голови Нацполіції Олексій Руденко, начальник відділу організації кінологічної діяльності Нацполіції Світлана Коломієць, керівники кінологічних та вибухотехнічних підрозділів Національної поліції в областях.

  Ігор Клименко зазначив, що Національна поліція намагається постійно оновлювати матеріально-технічну базу підрозділів, аби поліцейські могли ефективно та оперативно виконувати поставлені завдання.

  «Є служби, які ми бачимо щодня на вулиці наших міст, а є служби, які працюють дуже тихо, але від ефективності їхньої роботи залежить і розкриття злочинів, і затримання злочинців, і в цілому безпека наших громадян. І такими службами є і вибухотехнічна служба, яка нараховує 270 працівників, і кінологічна служба, які налічує 750 працівників. Тисячі викликів про замінування. І кожен ми розглядаємо, як справжню погрозу нашим громадянам. У нас тисяча собак, частина натренована на наркотики, частина – на вибухові речовини, на розшук осіб», – підкреслив глава Нацполіції.

  Ігор Клименко подякував поліцейським за службу та додав, що, враховуючи всі виклики, надзвичайно важливо, наскільки екіпірований особовий склад, які спецзасоби правоохоронці використовують та в яких умовах переміщаються.

  «Від цього залежить і час реагування на повідомлення, час приїзду на місце, швидкість та ефективність розкриття злочину, а головне – безпека наших громадян», – наголосив керівник відомства.

  Перший заступник Голови Нацполіції - начальник кримінальної поліції Євген Коваль зазначив, що кожен оперативник, кожен слідчий, який виїжджає на огляд місця події, якщо є якісь вибухонебезпечні предмети, розраховує на підтримку вибухотехніків та кінологів.

  «Коли ви поруч, нам спокійно, ми знаємо, що слідчо-оперативна група, яка працює на розкритті злочину, знаходиться в безпеці. За це я вам щиро дякую. Коли є поруч кінолог, я розумію, що у нас є великі шанси по гарячих слідах розкрити тяжкі злочини», - сказав Євген Коваль.

  Заступник Голови Нацполіції Олексій Руденко повідомив, що за 8 місяців цього року вибухотехніки та кінологи здійснили майже 20 тисяч виїздів на огляди місця події та на злочини.

  «Швидкість прибуття на злочин – це запорука успіху, крок вперед для розкриття злочину», – зазначив Олексій Руденко.

  Відтак сьогодні Голова Нацполіції Ігор Клименко передав поліцейським-кінологам з десяти регіонів по одному службовому авто «Fiat Doblo». Шість автомобілів «Isuzu D-MAX були передані вибухотехнічним підрозділам у регіони.

  Варто зазначити, що сьогодні до структури кінологічної служби Національної поліції входять 27 кінологічних центрів – це найбільша мережа серед усіх правоохоронних органів. З початку року кінологи здійснили майже 20 тисяч виїздів на місця подій та сприяли розкриттю майже 9 тисяч злочинів. У середньому у цьому році один кінолог із собакою здійснив 40 виїздів та допоміг у розкритті 30 злочинів, серед яких – пошук зброї, вибухівки, наркотиків та розшук людей.

  За допомогою службових собак виявлено майже 600 вибухових пристроїв, 9 кг вибухових речовин, більше 130 одиниць вогнепальної зброї та понад 42 тисячі набоїв.

  Окрім того, кінологи зі службовими собаками взяли участь у проведенні понад 1800 спеціальних операцій з протидії незаконному обігу наркотиків, виявили майже 48 кг наркотичних речовин.

  Вибухотехніки Нацполіції впродовж цього року здійснили більше 8 тисяч виїздів. Крім того, вони ротаційно несуть службу в зоні проведення ООС. Виявлено та вилучено понад 44 тисячі одиниць бойових припасів або їхніх частин, близько 100 саморобних вибухових пристроїв, понад 3 кг вибухових речовин.