• In English
  • Катерина Левченко: Відбулася презентація Рекомендації Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо захисту прав жінок і дівчат-мігранток, біженок та шукачок притулку
    Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 21 вересня 2022 року о 16:11

    21 вересня 2022 року в рамках діяльності проекту Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні» (COVAW) за участю Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, представників центральних органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій відбулася презентація перекладеної українською мовою Рекомендації Rec(2022)17 Комітету міністрів державам-членам щодо захисту прав жінок і дівчат-мігранток, біженок та шукачок притулку.

    Над цим документом працювали члени та експерти Комісії з питань гендерної рівності Ради Європи протягом 2020-2022 років. Як зазначив Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, у той час, як мільйони українців вимушені були покинути свої домівки, захищаючись від агресії та окупації частини території російською федерацією, Рекомендації закладають для держав - членів Ради Європи стандарти в сфері міграційної політики.

    Катерина Болонезе, керівниця відділу Ради Європи з питань гендерної рівності наголосила, що Рекомендації спираються на договори Ради Європи, включаючи нещодавно ратифіковану Україною Стамбульську конвенцію - Конвенцію із запобігання насильства стосовно жінок та домашнього насильства та боротьбу із цими явищами. Рекомендації були прийняті Комітетом Міністрів Ради Європи в травні цього року і передбачають заходи для кращого реагування на потреби, стосується проблем, з якими стикаються жінки та дівчата мігрантки та біженки - від відповідних засобів транзиту та прийому до задоволення їх потреб у сфері охорони здоров’я або встановлення гендерно чутливої політики надання притулку.

    Крім того, цей документ надає рекомендації державам-членам щодо потреб жінок у сфері соціальних послуг, працевлаштування, освіти, забезпечення того, щоб державна політика повною мірою сприяла інтеграції та розширенню прав і можливостей жінок і дівчат-мігранток, біженок та шукачок притулку.

    Офіс Ради Європи в Україні підготував переклад Рекомендації не лише українською, а також польською, румунською, словацькою та угорською мовами. Таким чином, Рекомендація буде більш доступна для використання країнами - сусідками України, через які відбувалася і продовжує відбуватися міграція і які прийняли найбільшу кількість наших громадян. Її використання допоможе краще захистити в тому числі наших співгромадянок від усіх форм насильства, підтримати постраждалих та забезпечити відповідальність винних.

    Рекомендації Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо захисту прав жінок і дівчат-мігранток, біженок та шукачок притулку (анг. мова)

    Рекомендації Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо захисту прав жінок і дівчат-мігранток, біженок та шукачок притулку (укр. мова)