• In English
 • Канадські інвестори розглядають можливість встановлення сонячної електростанції потужністю 150 МВт на Луганщині

  Реалізацію «зелених» проектів в Україні за участю канадських інвесторів обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із керівництвом Міненерговугілля України, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

  Представники канадських компаній проявили інтерес до впровадження проекту із встановлення сонячної електростанції потужністю 150 МВт на Луганщині. Планується 3 черги будівництва по 50 МВ кожна.

  В рамках проекту передбачаються роботи з підготовки необхідної інфраструктури. Також розглядається можливість  встановлення електроакумулюючих станцій для стабілізації подачі електроенергії.

  Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Галина Карп підтвердила наміри України сприяти реалізації проектів за участю іноземних інвесторів. 

  Значущість впровадження подібного проекту для економічного розвитку регіону також відзначили заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак та голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

  Ю. Гарбуз запевнив, що місцевий бізнес вже зацікавлений долучатися до проектів «зеленої» енергетики.

  При цьому канадські інвестори повідомили про плани встановлювати подібні СЕС потужністю 150 МВт у західних чи південних областях України.

  Крім цього, сторони обговорили можливі спільні проекти із виробництва енергії з біомаси та відходів.

  За підсумками зустрічі сторони домовилися разом опрацювати конкретні кроки щодо реалізації проектів з відновлюваної енергетики в Україні.

  Зокрема, Держенергоефективності надасть канадським партнерам перелік потенційних проектів для інвестування в об’єкти «зеленої» енергетики у розрізі регіонів країни.