• In English
 • АМКУ повідомляє інформацію щодо практики оскарження невідповідностей банківських гарантій учасників тендерних торгів
  Антимонопольний комітет України, опубліковано 02 лютого 2018 року о 09:31

  До Антимонопольного комітету України, як органу оскарження, все частіше надходять скарги від суб'єктів господарювання, які повідомляють про невідповідність банківських гарантій, котрі надають учасники торгів (конкуренти) у складі своїх тендерних пропозицій, умовам тендерної документації. Зокрема, через відсутність у банківських гарантіях місцезнаходження банків-бенефіціарів, у випадках, коли такі вимоги встановлені у тендерній документації.

  Зокрема, такі невідповідності все частіше зустрічаються у торгах, де замовників обслуговують відповідні Управління Державної казначейської служби України.

  У зв'язку з цим звертаємо увагу учасників та замовників торгів на наступне. У разі наявності у тендерній документації вимоги щодо необхідності зазначення в банківській гарантії, зокрема, місцезнаходження банку-бенефеціара та/або посилання у тендерній документації на необхідність відповідності банківських гарантій вимогам Постанови НБУ від 15.12.2004 №639, такі гарантії повинні містити  інформацію, передбачену відповідним положенням тендерної документації та/або наведеної вище Постанови.

  Це пов'язано з тим, що зазначені невідповідності все частіше стають підставою для оскарження суб'єктами господарювання тендерних пропозицій учасників  (конкурентів) та відповідно до збільшення оскаржень торгів.