• In English
 • Ізраїль планує долучитися до навчання медичного персоналу в реабілітаційному центрі МВС
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 23 березня 2023 року о 22:20

  Сьогодні, 23 березня, відбулася зустріч Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка з Надзвичайним і Повноважним Послом Ізраїля в Україні Міхаелем Бродським. Під час заходу сторони обговорили питання розмінування, реабілітації військовослужбовців та працівників органів системи МВС, а також створення безпечного середовища в країні в мирний час. 

  На початку зустрічі очільник МВС розповів про робочу поїздку на Херсонщину, під час якої він перевірив роботу броньованих комплексів для механічного розмінування, які нещодавно отримали українські піротехніки.

  «Ми отримали два такі безпілотні автомобілі. Вони за день роботи розміновують близько 2 тисяч квадратних метрів, знищуючи вибухонебезпечні предмети, які не встигають детонувати. І найголовніше, що оператор, який ним керує, знаходиться на відстані», — повідомив Ігор Клименко та додав, що на сьогодні в нас декілька кластерів у розмінуванні.

  Мова йде про воєнне розмінування, яке проводиться з метою очищення територій для проходження військових. Далі — оперативне, коли потрібно швидко очистити ділянки біля критичної інфраструктури. А також гуманітарне, яке передбачає розмінування цивільних об’єктів та маршрутів. 

  Міністр анонсував набір близько 500 піротехніків ДСНС, а також отримання нових комплексів для механізованого розмінування від міжнародних партнерів.

  Сторони обговорили реабілітацію військовослужбовців та працівників органів системи МВС. Ігор Клименко повідомив про створення реабілітаційного центру поблизу столиці: «Ми хочемо розвинути систему реабілітації, коли людина відразу після операції отримує відповідне медичне та психологічне супроводження. Паралельно ми змінюємо підходи в роботі госпіталю МВС для того, щоб якісно надавати допомогу нашим бійцям, також розгортаємо воєнні мобільні шпиталі поблизу лінії фронту».

  Зі свого боку Надзвичайний і Повноважний Посол запевнив, що в межах гуманітарних програм Ізраїль готовий надавати допомогу в навчанні українських медичних працівників навичкам фізичної реабілітації постраждалих.

  Наприкінці зустрічі Міністр розповів про формування безпечного середовища в Україні в мирний час.

  «За дорученням Президента України Володимира Зеленського МВС України готує нормотворче підґрунтя для реалізації низки проектів, які стосуватимуться безпеки громадян. Насамперед, це безпека в громадських місцях, розгортаємо роботу ситуаційних центрів, а також системи 112 та безпечне місто», — розповів Ігор Клименко.

  Очільник МВС висловив вдячність за підтримку ізраїльським партнерам та наголосив, що плідна співпраця буде продовжуватися та розширюватися.