• In English
 • Національне військове меморіальне кладовище може бути побудовано у Биківнянському лісі, що поряд із Броварським проспектом Києва
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 23 березня 2023 року о 22:10

  У Києві буде побудоване Національне військове меморіальне кладовище (НВМК), де будуть поховані полеглі Захисники і Захисниці України – учасники російсько-української війни. Його створення стане фундаментом практичної реалізації державної політики гідного вшанування наших Героїв, які ціною власного життя відстоювали єдність та незалежність Української держави.

  Презентація і обговорення проекту будівництва відбулося у “Медіацентрі Україна — Укрінформ” за участі Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної, Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, заступника голови Київської міської військової адміністрації Петра Пантелєєва, заступника голови Українського інституту національної пам'яті Володимира Тиліщака, представників родин полеглих Захисників, журналістів.

  Міністерством у справах ветеранів України, як виконавцем проекту створення меморіального кладовища, спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України (МКІП), КМДА, представниками родин загиблих Воїнів було здійснено огляди та аналіз запропонованих земельних ділянок під будівництво НВМК.

  Наразі вже є спільне бачення сторін щодо розташування майбутнього меморіального кладовища поряд з Національним історико-меморіальним заповідником “Биківнянські могили”, що на проспекті Броварському Дніпровського району міста Києва.

  “Україна має гідно вшановувати пам’ять загиблих Захисників і Захисниць України з належним церемоніалом, як це відбувається у країнах світу. Ми маємо створити так званий “український Арлінгтон”, – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. – Мінветеранів відповідає за створення українського Національного військового меморіального кладовища. Відповідно до плану дій Уряду ми створили державну установу, яка опікуватиметься такими питаннями – від виділення ділянки до всіх інших процесів. Хочеться, щоб цей меморіал став не тільки місцем вшанування, а й реальним місцем, куди будуть приходити люди, аби дізнатися, хто такі наші Герої, вшанувати їхню пам’ять”.

  Очільниця Мінветеранів наголосила, що всі складні бюрократичні та законодавчо-правові питання щодо будівництва, які залежали від Уряду та Мінветеранів, вже вирішені. Наразі необхідно разом з представниками родин загиблих Захисників і Захисниць, громадськістю, погодити запропоноване місце розташування НВМК, щоб якомога скоріше розпочати його будівництво.

  “Для нас наразі є ключовим – затвердження вибору саме місця створення Національного військового меморіального кладовища. На цей рік вже виділені бюджетні кошти для проведення робіт. У разі своєчасного погодження місця ми готові рухатися далі для початку будівництва, коштів на це вистачить”, – наголосила Юлія Лапутіна.

  “Ми маємо створити умови для поховання загиблих вже цього року в конкретному місці. Саме тому МКІП запропонувало найшвидший шлях вирішення цього питання. У нас є Національний історико-меморіальний заповідник “Биківнянські могили”. Він розташований на виїзді з Києва на Броварському шосе. Це місце пам'яті й поховання жертв сталінських репресій. Ми думаємо, що доречно поруч облаштувати кладовище. Підкреслюю, не у самому заповіднику, а поруч. Там є дві ділянки в лісі, де можна створити місце вшанування наших загиблих військових. Це найбільш швидкий шлях, щоб там вже можна було починати облаштовувати кладовище”, – сказав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

  “Зі свого боку ми будемо робити все можливе, всіляко сприяти, щоб терміни рішення цього питання були якомога коротшими, – наголосив заступник голови Київської міської військової адміністрації Петро Пантелєєв.

  Наразі дуже важливо вибрати місце для створення Національного військового меморіального кладовища, адже питання поховання полеглих українських Героїв стоїть дуже гостро, зазначили рідні Захисників.

  Більше читайте на сайті Мінветеранів.