• In English
 • МВС очікує ще 18 спецавтомобілів для механічного розмінування, перші два вже працюють, - Ігор Клименко
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 23 березня 2023 року о 23:26

  МВС очікує ще 18 спецавтомобілів для механічного розмінування, перші два вже працюють, - заявив Міністр внутрішніх справ України  в етері національного телемарафону «Єдині новини», коментуючи початок механічного розмінування на Херсонщині. Він повідомив, що два спецавтомобілі для механічного розмінування хорватського виробництва було надано Фондом Говерда Баффета й вони розпочали свою роботу.

  «Це автомобілі безконтактного управління. Оператор знаходиться на відстані 50-70 метрів. Такий автомобіль може на день розміновувати приблизно 2 тисячі квадратичних метрів», - зазначив Ігор Клименко. 

  Він наголосив, що серед деокупованих територій України Херсонщина наразі є найбільш замінованою. Міни, які заклав ворог і залишив після себе, а для цього він мав тривалий час – кілька місяців, досить небезпечні для звичайного розмінування і загрожують життю саперів. 

  «Тобто з одної сторони – це безпека для наших саперів, з другої – це час і обсяги та площі розмінування для того, щоб у найкоротший термін ми могли максимально розмінувати в першу чергу сільськогосподарські землі. Визнати їх безпечними, щоб наші аграрії почали працювати», - додав Міністр.

  Зі слів Ігоря Клименка, враження від спецмашин механічного розмінування доволі позитивне. Вже до кінця травня МВС України очікує ще шість машин, а згодом Уряд Канади надасть ще 12 спецавтомобілів такого призначення.