• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Уповноважені відомства протягом місяця мають підготувати пропозиції до проекту Національної стратегії управління кордонами
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 13 березня 2019 року о 10:12

  Україна має якнайшвидше імплементувати принципи інтегрованого управління кордонами. Йдеться про впровадження кращих європейських практик, зокрема з урахуванням досвіду Фінляндії, Німеччини, Польщі та Литви. Про це на першому засіданні міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами заявила її очільниця, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  За її словами, це скоротить час перетину кордонів, прискорить перевірки людей і товарів та  підвищить рівень безпеки. «Загальноєвропейська мета інтегрованого управління кордонами полягає в ефективному управлінні їхнім перетином та міграційними процесами, реагуванні на потенційні загрози, протидії транскордонній злочинності та забезпеченні високого рівня внутрішньої безпеки з дотриманням основних прав і свобод громадян», — підкреслила представниця Уряду.

  До того ж ефективна імплементація принципів інтегрованого управління кордонами передбачена Угодою про асоціацію з ЄС.

  За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, міжвідомча робоча група до кінця червня має напрацювати і подати на розгляд Уряду проект Стратегії інтегрованого управління кордонами. Для цього десять міністерств і центральних органів виконавчої влади, компетенція яких охоплює управління кордонами, мають протягом місяця подати свої пропозиції до проекту майбутнього документа. «Ми усвідомлюємо, що внутрішня та зовнішня безпека взаємопов’язані. Саме тому всі зацікавлені у тому, щоб якомога швидше вийти на стратегічне розуміння того, як має бути вибудуване наше інтегроване управління кордонами, та на покроковий план з реалізації стратегії», — наголосила Віце-прем’єр-міністр. 

  На першому засіданні члени міжвідомчої групи затвердили її персональний склад. Зокрема, до складу органу увійшли Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал,  в. о. Голови Державної фіскальної служби Олександр Власов, директор Міжнародно-правового департаменту Адміністрації Державної прикордонної служби Олександр Панченко, представники МВС, МЗС, Мінфіну, Мінінфраструктури, Держпродспоживслужби, ДМС, СБУ, РНБО та ін. Учасники засідання підтримали пропозицію включити до групи виконавчого директора громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірину Сушко. Крім того, до складу органу увійшли представники Євросоюзу – заступник Голови Представництва ЄС в Україні Анніка Вейдман, керівник групи підтримки України Френк Пол, директор Департаменту Європейського та міжнародного співробітництва Європейського Агентства прикордонної та берегової охорони Frontex Гоец Брінкман та очільник групи радників ЄС, керівник Митної служби Фінляндської Республіки Антті Хартікайнен.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала іноземним партнерам за допомогу у створенні міжвідомчої координаційної групи. ЇЇ формування ініціювали з урахуванням результатів спільного з ЄС Twinning-проекту.

  «Йдеться не лише про безпеку для України та ЄС, а також про продуктивність, довіру та пришвидшення процесів на кордоні. Я говорю і про рух товарів, і про рух людей», — зауважила зі свого боку Анніка Вейдман.

  На першому засіданні робоча група також затвердила основні напрями діяльності у сфері інтегрованого управління кордонами і схвалила структуру майбутньої Національної стратегії та плану заходів з її реалізації. 

  Довідково

  30 січня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 83 «Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами».

  Іванна Климпуш-Цинцадзе: Уповноважені відомства протягом місяця мають підготувати пропозиції до проекту Національної стратегії управління кордонами