• In English
 • У квітні ц.р. у Києві Держенергоефективності готує черговий масштабний вже П’ятий Форум енергоефективного партнерства для українських громад

  12 квітня ц.р. у Києві у КВЦ «Парковий» на П’ятому Форумі енергоефективного партнерства Держенергоефективності планує об’єднати понад 600 учасників – міських голів, голів обласних та районних держадміністрацій, ОТГ, бізнесменів та експертів – та презентувати дієві механізми для підвищення енергоефективності у громадах:

  Прийняття місцевих програм співфінансування «теплих кредитів»

  У 2019 р. за ініціативи Держенергоефективності вже прийнято 97 місцевих програм із загальним бюджетом понад 128 млн гривень.

  Завдяки таким програмам домогосподарства та ОСББ отримують подвійне або навіть потрійне співфінансування на утеплення осель.

  Укладання ЕСКО-договорів для утеплення бюджетних установ

  У 15 регіонах України вже реалізується понад 280 ЕСКО-договорів вартістю контрактів більше 300 млн гривень. Як показує практика, такі проекти дозволяють зменшити енергоспоживання та витрати за комунальні послуги на 15-30%.

  На Форумі  також буде представлено:

  • переваги впровадження енергосервісу на об’єктах міністерств і відомств;
  • новий механізм «поглибленого партнерства» в рамках ЕСКО-договорів, його особливості та ефективність.

  Запровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах

  На сьогодні 206 місцевих органів влади впроваджують системи енергомоніторингу/енергоменеджменту. Ще 83 місцевих органів влади розробляють такі системи.

  Налагодження розумного управління енергоресурсами дозволяє досягти до 20% економії енергоспоживання без додаткових інвестицій.

  Окрему увагу планується приділити питанню енергоефективності на промислових підприємствах.

  «Тож закликаю представників місцевої влади та громад взяти активну участь у форумі, а головне – впровадити дієві механізми з енергоефективності!» – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Деталі на сайті: http://saee.gov.ua/uk/events/previews/2831.