• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе презентувала transition book «Реалізація державної політики з питань гендерної рівності»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 серпня 2019 року о 13:29

  Оприлюднено transition book «Реалізація державної політики гендерної рівності», підготовлений Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе.

  Мета публікації – надати новому складу Кабінету Міністрів України, новому скликанню Верховної Ради України, представникам політичних сил, а також експертним колам та громадськості інформацію про поточний стан справ, основні досягнення та виклики у реалізації державної гендерної політики. Також у документі описані можливі ризики та загрози, подальші кроки реалізації державної гендерної політики. Два основні напрями впровадження політики гендерної рівності – розвиток спеціалізованої політики та інтегрування гендерного підходу в інші політики та реформи.

  Зокрема, у transition book йдеться про такі основні ухвалені системні документи: Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей до 2021 року (ухвалена Урядом у квітні 2018 р.), оновлений Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», Національний план дій до 2021 року з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW) (ухвалений Урядом 5 вересня 2018 р.), впровадження гендерних радників у секторі безпеки та оборони тощо.

  «Гендерна рівність – це не лише базове право людини, а й необхідний фундамент для побудови мирної та економічно розвиненої країни. Продовження та поглиблення гендерної політики у всіх сферах життя українців – зобов’язання нового Уряду, адже це прописано в Угоді про асоціацію з ЄС, – наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Саме тому необхідно послідовно передати всі напрацювання та забезпечити безперервну імплементацію гендерної політики».

  Нагадаємо, підвищення рівня дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя українського суспільства, боротьба з дискримінацією за ознаками статі – важливі напрями співпраці України з ЄС, визначені Угодою про асоціацію.

  Завантажити transition book «Реалізація державної політики гендерної рівності».